Městské muzeum Vodňany

Jedná se o muzeum, jehož sbírky se nejprve soustředily na konání národopisné výstavy, která proběhla v únoru roku 1895.

Komplex městského muzea a galerie je situovaný ve městě Vodňany v jižních Čechách, konkrétně okres Strakonice. Hlavními dárci národopisných předmětů do muzea se stali spisovatelé František Herites, Otakar Mokrý a také Julius Zeyer. První veřejné umístění sbírek se konalo o deset let později, a to ve dvou sálech budovy radnice. Prvním muzejním kustodem se stal učitel Haštal Mostecký, který měl největší zásluhu na rozvoji muzea před válkou. Po skončení druhé světové války byl vyhledáván nový prostor, kde by mohly být zřízeny stálé expedice. Byla tedy vybrána bývalá židovská synagoga, která byla přestavěna a muzeum zde působí od roku 1958 dodnes. Ke zhlédnutí je v městském muzeu rybářská tradice ve Vodňanech. V budově jsou umístěné informační tabule, které vás seznámí s historií města, rybníkářstvím a také mlynářstvím. Za zmínku jistě stojí informace o rybářském studiu a také různé modely rybářského náčiní. V muzeu jsou také provozovány výstavby dřevomaleb, obrazů či humorné plastiky.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 9.4.2020
Jasno
19°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1022.2hPa
Vítr: 2.9m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Pátek 10.4.
Polojasno
15°C
7°C
Sobota
11.4.2020
Polojasno
14°C
5°C
Neděle
12.4.2020
Polojasno
19°C
9°C
Pondělí
13.4.2020
Déšť
18°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Majerova 211
Vodňany 
Web: Městské muzeum Vodňany
Email: mag@vodnany.cz
Telefon: +420 383 382 057

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rybník Nový Kravín - Rybník Nový Kravín o rozloze 27 hektarů napájí Chotovinský potok. Slouží k chovu ryb a je ve vlastnictví Rybářství Třeboň s.r.o. 
Vlhlavský rybník - Vlhlavský rybník patří do první desítky nejstarších rybníků v České republice. Jeho vznik se datuje do roku 1388.
Rybník Staviště - Staviště je největší rybník mezi obcí Stříbřec, Mláka a Pístina, nedaleko od soutoku Nové řeky a Nežárky. Přibližně 1 km severozápadním směrem se nachází jediný jez na Nové řece - Weinzettlův mlýn. 
Rybnik Hejtman (Planá nad Lužnicí) - Rybník Hejtman naleznete v Jihočeském kraji hned dvakrát. Jeden v těsném sousedství Chlumu u Třeboně a druhý poblíž Plané nad Lužnicí. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.