Městské muzeum Vodňany

Jedná se o muzeum, jehož sbírky se nejprve soustředily na konání národopisné výstavy, která proběhla v únoru roku 1895.

Komplex městského muzea a galerie je situovaný ve městě Vodňany v jižních Čechách, konkrétně okres Strakonice. Hlavními dárci národopisných předmětů do muzea se stali spisovatelé František Herites, Otakar Mokrý a také Julius Zeyer. První veřejné umístění sbírek se konalo o deset let později, a to ve dvou sálech budovy radnice. Prvním muzejním kustodem se stal učitel Haštal Mostecký, který měl největší zásluhu na rozvoji muzea před válkou. Po skončení druhé světové války byl vyhledáván nový prostor, kde by mohly být zřízeny stálé expedice. Byla tedy vybrána bývalá židovská synagoga, která byla přestavěna a muzeum zde působí od roku 1958 dodnes. Ke zhlédnutí je v městském muzeu rybářská tradice ve Vodňanech. V budově jsou umístěné informační tabule, které vás seznámí s historií města, rybníkářstvím a také mlynářstvím. Za zmínku jistě stojí informace o rybářském studiu a také různé modely rybářského náčiní. V muzeu jsou také provozovány výstavby dřevomaleb, obrazů či humorné plastiky.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Majerova 211
Vodňany 
Web: Městské muzeum Vodňany
Email: mag@vodnany.cz
Telefon: +420 383 382 057

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Novogotický Templ - Rozhledna Novogotický Templ je oficiálně nejstarším vyhlídkovým objektem v České republice.
Rozhledna Funpark Most - Zábavní park ve městě Most na vrchu Šibeník v sobě zahrnuje 3D třípatrové bludiště, lanové centrum, dětské hřiště a vyhlídkovou věž s vnitřním točitým ocelovým schodištěm.
Rozhledna Třemšín (zaniklá) - Na vrchu Třemšín byla v roce 1888 postavena dřevěná rozhledna, která musela být po zásahu bleskem a následně kvůli neutěšenému technickému stavu po 27 letech demontována. V období od konce druhé světové války až do 70. let tu stála triangulační věž, kterou nahradila další dřevěná vyhlídková věž.
Rozhledna Vrškamýk - Rozhledna Vrškamýk je vyhlídková stavba z dřevěných trámků, vysoká 11 metrů, která se stala součástí rekreačního areálu v blízkosti zříceniny hradu Kamýk.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.