Rozhledna Barborka

Rozhledna pochází z roku 2003 a jedná se o zastávku mnoha cyklistů. Leží v turistické oblasti, čímž je zajištěna častá návštěvnost.

Rozhledna Barborka je situována u vesnice Horní Raškovice, která je vzdálená asi 3,5 kilometru od Heřmanova Městce směrem na severozápad. Nedaleko rozhledny proudí cyklotrasa, takže se Barborka stává zastávkou mnoha cyklistů. Myšlenka o stavbě rozhledny vznikla již v roce 2003 a představovala doplněk regionální cyklotrasy. Projekt zpracoval Ing. Václav Jakeš a stavba byla vybudována pomocí grantů a dotací kraje. Stavba byla dokončena během 2,5 měsíce. Rozhledna se tyčí do výšky 10 metrů a leží v nadmořské výšce 313 metrů nad mořem. V okolí se rozprostírá Raškovický les. Abyste se dostali na vyhlídkovou plošinu, musíte vystoupat celkem 47 schodů.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 6.5.2021
Polojasno
11°C
8°C
Srážky: 0.4mm
Tlak: 1010.6hPa
Vítr: 4.4m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pátek 7.5.
Deštivo
10°C
4°C
Sobota
8.5.2021
Zataženo
12°C
7°C
Neděle
9.5.2021
Polojasno
20°C
12°C
Pondělí
10.5.2021
Skoro jasno
22°C
14°C

Kontakt

Adresa:
Svinčany 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Svojšice u Přelouče - Svojšice u Přelouče jsou proslulé především pořádáním kulturních akcí. Tato tradice se zde provozuje již dlouhá desetiletí.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Křivoš - Rozhledna Křivoš je malá dřevěná stavba z roku 2004, vysoká 7 metrů.
Rozhledna Klucanina - Rozhledna Klucanina je vysoká 28 metrů a je postavena z betonových kvádrů. Nahradila původní stavbu na kamenné podezdívce z roku 1934.
Rozhledna Eliška - Rozhledna Eliška je dřevěná stavba z roku 2014, vysoká 24 metrů. Vyhlídková plošina se nachází o 4 metry níže.
Rozhledna Vlčí hora (Krásná Lípa) - Rozhledna Vlčí hora je vyhlídková věž čtvercového půdorysu na kamenné podezdívce, obložená dřevem.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.