Rozhledna Babylon Zelený kopec Kramolín

Tato rozhledna patří k nejstarším na území České republiky. Je postavena v empírovém slohu.

Rozhledna Babylon je situována na Zeleném kopci v nadmořské výšce 491 metrů nad mořem. Tyčí se nedaleko silnice, která spojuje obce Kramolín a Mohelno. Rozhledna byla postavena již v roce 1831 a jedná se o výsledek spolupráce moravských zeměměřičů a majitele náměšťského panství – hraběte Jindřicha Viléma Haugwitze. Věž čtyřhranného půdorysu je vybudována ve stylu empíru, přičemž jsou vyšší patra osmistěnná. Původní věž byla o patro vyšší, čímž dosahovala výšky 40 metrů, ale důsledkem rakousko-pruské války roku 1866 byla věž poškozena a upravena na dnešní výšku, která činí 24,5 metru. V patře, odkud máte krásnou vyhlídku na okolí, je možné zhlédnout romantickou výzdobu v podobě zvěrokruhu. Babylon u Kramolína patří k nejstarším rozhlednám na území České republiky.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 17.1.2021
Polojasno
-4°C
-13°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1018.5hPa
Vítr: 4.2m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Pondělí 18.1.
Zataženo
-4°C
-1°C
Úterý
19.1.2021
Sněžení
1°C
2°C
Středa
20.1.2021
Polojasno
3°C
-3°C
Čtvrtek
21.1.2021
Polojasno
1°C
-3°C

Kontakt

Adresa:
Kramolín u Třebíče 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Letná (Královská výšina) - Rozhledna Letná v Teplicích je jednou z nejstarších kamenných staveb tohoto druhu v Česku. Její vznik se datuje do roku 1897, vznikla při příležitosti třicátého výročí panování habsburského císaře Františka Josefa I.
Rozhledna Kohout - Rozhledna Kohout patří sice k menším, ale nejstarším stavbám vyhlídkových věží v Česku. Její vznik se datuje do roku 1908 a zasloužil se o ni Spolek německých turistů.
Rozhledna Jeřabina - Rozhledna Jeřabina je jednou z nejstarších vyhlídkových staveb na území České republiky. 
Rozhledna Janov u Děčína - V roce 2013 nechal mobilní operátor vztyčit poblíž obce Janov ocelový stožár.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.