Babí lom

Babí lom se nachází severně od centra Brna a chlubí se rozhlednou tyčící se do výšky 15 metrů.

Babí lom představuje vrch tyčící se asi 13 km severně od centra Brna. Nachází se na rozhraní dvou obcí – Lelekovice a Svinošice neboli na hranicích okresů Brno – venkov a Blansko. Vrcholová část je tvořena hřebenem slepencových skalek a je výrazně protáhly severojižně. Hřeben se rozprostírá na ploše o velikosti 23,1 hektarů a jedná se o chráněnou přírodní rezervaci Babí lom. Jižní vrchol se může pyšnit rozhlednou. Babí lom je oblíbené výletní místo již od 19. století. Původně se jednalo o dřevěné vyhlídkové mosty s chatou, přičemž dřevěná rozhledna byla později nahrazena kamennou stavbou. Během druhé světové války byla však částečně zničena a nová rozhledna byla slavnostně otevřena 15. května 1961. V současné době je rozhledna vysoká patnáct metrů ve tvaru válce.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 21.2.2019
Zataženo
9°C
5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1026.3hPa
Vítr: 2.2m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Pátek 22.2.
Polojasno
5°C
-5°C
Sobota
23.2.2019
Polojasno
0°C
-5°C
Neděle
24.2.2019
Zataženo
4°C
-1°C
Pondělí
25.2.2019
Skoro jasno
11°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Lelekovice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Koloběžky Malá Skála - Půjčovna koloběžek - Půjčovna koloběžek na Malé Skále na cyklostezce Greenway Jizera.
Rafty Jizera Malá Skála - Rafty Jizera - půjčovna raftů a kánoí na Jizeře na Malé Skále
Půjčovna lodí Malá Skála - Lodě Maloskalsko - Půjčovna lodí, raftů, koloběžek a horských kol na Malé Skále na řece Jizeře a cykloztezce Greenway Jizera.
Hvozd - Hvozd je jedním z výrazných znělcových masivů v Lužických horách, zároveň jde o pátou nejvyšší horu Lužických hor.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.