Akvárium Malawi

Akvárium Malawi bylo v provozu na zámku Lednice na Moravě. Po řadě úspěšných návštěvnických sezon však končí. Barokní jízdárny a konírny lednického zámku totiž čeká nákladná přestavba. Po jejím dokončení z nich vznikne multifunkční centrum za tři čtvrtě miliardy korun.

Následující text již patří historii, akvárium Malawi končí

Akvárium Malawi je situováno na zámku v Lednici na Moravě. Pro akvárium byla vyhrazena část v barokních bývalých konírnách, které pochází z let 1688 – 1696. Projekt na tuto stavbu vypracoval architekt pocházející z Rakouska Johan Bernhard Fischer z Erlachu. Aby mohla být tato expozice otevřena pro veřejnost, musela předcházet rozsáhlá rekonstrukce, protože objekt byl značně zdevastovaný. Oprava vyžadovala nejen mnoho úsilí, ale také finančních prostředků. Práce byla započata již v roce 1992 a Akvárium Malawi bylo zpřístupněno veřejnosti v květnu 1993. Expozice akvárií zaujímá asi 360 metrů čtverečních a k jejich naplnění bylo potřeba 40 tisíc litrů vody. V akváriích máte možnost zhlédnout celý vodní svět, a to přes Afriku, Jižní Ameriku až po Indonésii. Jednotlivé nádrže nabízí pohled na faunu největší afrických jezer, jako je Malawi a Tanganjika. Jedinečný pohled je na jihoamerického sumce či na dravé pirani. Mořská akvária obývají pestrobarevné korálové ryby, bezobratlí živočichové, murény, rejnoci, ale také smrtelně jedovatí perutýny. Budou vás však fascinovat další desítky vodních živočichů. Za zmínku jistě stojí i místní terárium s několika druhy vodních želv. Lednice je velmi dobře dostupná, ať už se chcete vydat automobilem či autobusem. Do Akvária Malawi ročně zavítá tisíce turistů, kteří jsou zvídaví a touží po poznání podmořského světa. Zhlédnete i druhy ryb, o kterých jste ani netušili, že existují. Je to nejen zábavné, ale také naučné. Vydejte se s celou svou rodinou a nikdy na tento zážitek nezapomenete.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 28.7.2021
Polojasno
28°C
21°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1010.1hPa
Vítr: 1.7m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Čtvrtek 29.7.
Skoro jasno
26°C
21°C
Pátek
30.7.2021
Polojasno
28°C
21°C
Sobota
31.7.2021
Polojasno
27°C
19°C
Neděle
1.8.2021
Deštivo
26°C
17°C

Kontakt

Adresa:
Lednice 
Web: Akvárium Malawi

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
My Hotel - My Hotel se nachází v Lednici, v srdci Lednicko-valtického areálu. Přímo pod okny pokoje pomalu teče slepé rameno řeky Dyje a šumí hluboký a voňavý lužní les. Tento les i nedaleký rozlehlý zámecký park vybízí k procházkám a relaxaci. Součástí hotelu je i čtyřhvězdičková vyhlášená restaurace.
Vzdálenost: 1km
penzion Marcela - Rodin.penzion Marcela v LEDNICI,okr.Břeclav.Jihomoravský kraj.Cena:1/2 pokoj 780,-Kč,1/3 pokoj 1080,-Kč,1/4 pokoj 1440,-Kč.Cena za pokoj NEZAHRNUJE místní a turist.popl.+20 Kč/os/noc.Hosty rádi přivítáme od 14 hod.Tel.736214539,popř.dle domluvy.Vaše domácí mazlíčky ale,prosím,nechte doma.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prosečský hřeben - Kamenná rozhledna Prosečský hřeben je součástí turistické chaty s restaurací. Byla postavena v roce 1932.
Rozhledna Petřín (Jablonec nad Nisou) - Rozhledna s názvem Petřín o výšce 20 metrů je zděná stavba z roku 1906. Je součástí přilehlého horského hotelu s restaurací.
Rozhledna Špičák (Stará Lípa) - Rozhledna Špičák v okrese Česká Lípa je zděná cihlová stavba z roku 1885. Rozhledna je vysoká 14 metrů.
Rozhledna Raisova chata - Raisova chata byla postavena v roce 1925 zásluhou německých a českých turistických nadšenců. Součástí chaty byla i otočná vyhlídková věž, vysoká 10 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 7 metrů nad zemí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.