Akvárium Malawi

Akvárium Malawi bylo v provozu na zámku Lednice na Moravě. Po řadě úspěšných návštěvnických sezon však končí. Barokní jízdárny a konírny lednického zámku totiž čeká nákladná přestavba. Po jejím dokončení z nich vznikne multifunkční centrum za tři čtvrtě miliardy korun.

Následující text již patří historii, akvárium Malawi končí

Akvárium Malawi je situováno na zámku v Lednici na Moravě. Pro akvárium byla vyhrazena část v barokních bývalých konírnách, které pochází z let 1688 – 1696. Projekt na tuto stavbu vypracoval architekt pocházející z Rakouska Johan Bernhard Fischer z Erlachu. Aby mohla být tato expozice otevřena pro veřejnost, musela předcházet rozsáhlá rekonstrukce, protože objekt byl značně zdevastovaný. Oprava vyžadovala nejen mnoho úsilí, ale také finančních prostředků. Práce byla započata již v roce 1992 a Akvárium Malawi bylo zpřístupněno veřejnosti v květnu 1993. Expozice akvárií zaujímá asi 360 metrů čtverečních a k jejich naplnění bylo potřeba 40 tisíc litrů vody. V akváriích máte možnost zhlédnout celý vodní svět, a to přes Afriku, Jižní Ameriku až po Indonésii. Jednotlivé nádrže nabízí pohled na faunu největší afrických jezer, jako je Malawi a Tanganjika. Jedinečný pohled je na jihoamerického sumce či na dravé pirani. Mořská akvária obývají pestrobarevné korálové ryby, bezobratlí živočichové, murény, rejnoci, ale také smrtelně jedovatí perutýny. Budou vás však fascinovat další desítky vodních živočichů. Za zmínku jistě stojí i místní terárium s několika druhy vodních želv. Lednice je velmi dobře dostupná, ať už se chcete vydat automobilem či autobusem. Do Akvária Malawi ročně zavítá tisíce turistů, kteří jsou zvídaví a touží po poznání podmořského světa. Zhlédnete i druhy ryb, o kterých jste ani netušili, že existují. Je to nejen zábavné, ale také naučné. Vydejte se s celou svou rodinou a nikdy na tento zážitek nezapomenete.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.1.2021
Sněžení
-4°C
0°C
Srážky: 0.6mm
Tlak: 1023.4hPa
Vítr: 0.5m/s
z jiho-východu
Zítra
Úterý 19.1.
Sněžení
3°C
2°C
Středa
20.1.2021
Skoro jasno
5°C
1°C
Čtvrtek
21.1.2021
Skoro jasno
4°C
-2°C
Pátek
22.1.2021
Zataženo
9°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Lednice 
Web: Akvárium Malawi

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
My Hotel - My Hotel se nachází v Lednici, v srdci Lednicko-valtického areálu. Přímo pod okny pokoje pomalu teče slepé rameno řeky Dyje a šumí hluboký a voňavý lužní les. Tento les i nedaleký rozlehlý zámecký park vybízí k procházkám a relaxaci. Součástí hotelu je i čtyřhvězdičková vyhlášená restaurace.
Vzdálenost: 1km
penzion Marcela - Rodin.penzion Marcela v LEDNICI,okr.Břeclav.Jihomoravský kraj.Cena:1/2 pokoj 780,-Kč,1/3 pokoj 1080,-Kč,1/4 pokoj 1440,-Kč.Cena za pokoj NEZAHRNUJE místní a turist.popl.+20 Kč/os/noc.Hosty rádi přivítáme od 14 hod.Tel.736214539,popř.dle domluvy.Vaše domácí mazlíčky ale,prosím,nechte doma.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Letná (Královská výšina) - Rozhledna Letná v Teplicích je jednou z nejstarších kamenných staveb tohoto druhu v Česku. Její vznik se datuje do roku 1897, vznikla při příležitosti třicátého výročí panování habsburského císaře Františka Josefa I.
Rozhledna Kohout - Rozhledna Kohout patří sice k menším, ale nejstarším stavbám vyhlídkových věží v Česku. Její vznik se datuje do roku 1908 a zasloužil se o ni Spolek německých turistů.
Rozhledna Jeřabina - Rozhledna Jeřabina je jednou z nejstarších vyhlídkových staveb na území České republiky. 
Rozhledna Janov u Děčína - V roce 2013 nechal mobilní operátor vztyčit poblíž obce Janov ocelový stožár.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.