Památník Vojna Lešetice

Bývalý zajatecký tábor z let 1947 - 1949 pro německé válečné zajatce, poté v období 1949 - 1951 tábor nucených prací a následně vězeňské zařízení pro politické vězně komunistického režimu z let 1951 - 1961.

Památník Vojna Lešetice je pobočkou Hornického muzea v Příbrami. Návštevníci si mohou projít tři prohlídkové trasy:

trasa A - Areál tábora s rekonstruovanými dobovými objekty bývalého velitelství, korekce, tzv. bunkru, ošetřovny, kulturního domu, ubytovacího objektu G a dalších,

trasa B - stálá expozice Uran v českých dějinách (vývoj uranového hornictví v průběhu posledních dvou století a jeho vlivy na vědní, technickou a společenskou sféru u nás,

trasa C - Galerie Orbis pictus: Europa (současné evropské výtvarné umění a tzv. Nekonečné plátno v objektu nové kuchyně).

Otevřeno:

  • duben - říjen, úterý - neděle a svátky, 9 - 17 hodin (poslední prohlídka je v 16:00)
  • listopad - březen, úterý - pátek, 9 - 16 hodin (poslední prohlídka je v 15:00)
  • začátky prohlídek jsou v každou celou hodinu


Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.1.2021
Skoro jasno
-1°C
-3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.9hPa
Vítr: 4m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 28.1.
Déšť se sněhem
1°C
0°C
Pátek
29.1.2021
Déšť
5°C
4°C
Sobota
30.1.2021
Déšť
3°C
-5°C
Neděle
31.1.2021
Polojasno
-3°C
-7°C

Kontakt

Adresa:
Lazsko 
Web: Památník Vojna Lešetice

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Padák Příbram - Město Příbram se mohlo pochlubit lyžařským areálem až do roku 2014. Ale pak...
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.