Bezručova alej

Bezručova alej je alej památných stromů, jejíž délka je více než šest kilometrů. Alej byla vysazena v roce 1715.

Alej tvoří lípy a kaštany a je součástí Lednicko-valtického areálu. V aleji se vyskytuje zákonem chráněný, kriticky ohrožený brouk páchník hnědý.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Hlohovec 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
penzion Marcela - Rodin.penzion Marcela v LEDNICI,okr.Břeclav.Jihomoravský kraj.Cena:1/2 pokoj 780,-Kč,1/3 pokoj 1080,-Kč,1/4 pokoj 1440,-Kč.Cena za pokoj NEZAHRNUJE místní a turist.popl.+20 Kč/os/noc.Hosty rádi přivítáme od 14 hod.Tel.736214539,popř.dle domluvy.Vaše domácí mazlíčky ale,prosím,nechte doma.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
My Hotel - My Hotel se nachází v Lednici, v srdci Lednicko-valtického areálu. Přímo pod okny pokoje pomalu teče slepé rameno řeky Dyje a šumí hluboký a voňavý lužní les. Tento les i nedaleký rozlehlý zámecký park vybízí k procházkám a relaxaci. Součástí hotelu je i čtyřhvězdičková vyhlášená restaurace.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Kolonáda na Reistně - Vyhlídková kolonáda se nachází nad vinohrady asi 2km od Valtic.
Vzdálenost: 6km
Panská sýpka - Panská sýpka 300 let starý objekt sýpky se nachází ve vinařské obci Sedlec u Mikulova za místním kostelem ve směru na Lednici. Sýpka je po rozsáhlé rekonstrukci. Můžete zde navštívit restauraci, wellness a nebo se i ubytovat.
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Alej na Starobělské ulici - Alej na Starobělské ulici v centru Ostravy pochází z let 1921 až 1925.
Mikulovská alej - Mikulovská alej je stromořadí, v němž jsou vysázené lípy a kaštany.
Ladenská alej - Ladenská alej je součástí Lednicko-valtického areálu. Pochází z 18. století. Na mapách bývá vyznačena jako Ladenská cesta, protože charakter aleje zůstal zachován jen na některých místech.
Bezručova alej - Bezručova alej je alej památných stromů, jejíž délka je více než šest kilometrů. Alej byla vysazena v roce 1715.

Nové ubytování

+ přidat
Chalupa pro poutníky - Jedinečné místo pod Orlickými horami: prostor pro víkendová seznámení i jednoduché přespání na cestě. Setkání nezadaných, sdílení, ticho i oheň. Otevřeno jednotlivcům, dvojicím i skupinám hledajícím klid a propojení.
Chata Orion - Srdečně Vás zveme do naší zrekonstruované roubené Chaty Orion, která se nachází v oblíbené lyžařské obci Velká Úpa, patřící k městu Pec pod Sněžkou v Krkonoších.
Lašské chalupy - Dopřejte si příjemnou dovolenou v jedné z prostorných chalup, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a nabízejí veškeré zázemí pro fantastický pobyt. Vychutnejte si klidné ráno, nadechněte se čerstvého horského vzduchu v Beskydech a užijte si společné chvíle s těmi, které máte nejraději. Díky ideální poloze v podhorské obci Kunčice pod Ondřejníkem budete mít nekonečné možnosti pro výlety a turistiku.
Chata U Koníků - Plánujete vyrazit do Krušných hor? Zveme Vás do naší Chaty U Koníků, která se nachází v klidné části obce Moldava, nedaleko hranic s Německem. Její poloha potěší všechny nadšence turistiky, cyklistiky, pohodové rekreace uprostřed přírody i milovníky zimních sportů.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.