Rozhledna (vodárenská věž) Chrast u Chrudimi

Bývalá vodárenská věž byla v provozu poblíž města Chrast u Chrudimi až do roku 1978. Dnes slouží jako rozhledna.

Jedná se o jednu z nejstarších vodárenských věží v republice, tato byla postavena již v roce 1662 a v době svého vzniku se voda čerpala pumpou poháněnou mlýnským kolem až do úctyhodné výšky 24 metrů. 

Věž však nestojí na nejvyšším bodě města a proto je odtud výhled poněkud omezen, ale i tak tu směrem k severozápadu zahlédnete hrad Kunětickou horu a vrcholky Krkonoš.

Rozhledna o výšce 27 metrů je v provozu od roku 2012, kdy byla dokončena rekonstrukce celého objektu.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 23.1.2021
Zataženo
5°C
-1°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 994.9hPa
Vítr: 6.4m/s
z jiho-západu
Zítra
Neděle 24.1.
Polojasno
3°C
-1°C
Pondělí
25.1.2021
Zataženo
0°C
-4°C
Úterý
26.1.2021
Polojasno
-1°C
-1°C
Středa
27.1.2021
Zataženo
-1°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Chrast u Chrudimi 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.
Rozhledna Mostka - Rozhledna Mostka patří k nejstarším kamenným stavbám tohoto druhu v České republice. byla postavena v roce 1910 podle projektu akademického architekta V. Krause.
Rozhledna Maják (Strupčice) - Osm metrů vysoká dřevěná stavba s vyhlídkovou plošinou postavenou o tři metry níže má velmi neobvyklý vzhled. Byla postavena v roce 2012 za pouhých deset dnů.
Rozhledna Lucemburkův kopec - Celodřevěná rozhledna Lucemburkův kopec je vysoká 14 metrů a o tři metry níže se nachází krytá vyhlídková plocha.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.