Rozhledna Dubecko

V roce 2001 byla vztyčena v Českém ráji na vrchu Dubecko ocelová telekomunikační věž, kterou zde nechal vystavět Eurotel Praha. 

Věž slouží zároveň jako rozhledna, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 33 metrů nad zemí a směřuje k ní 176 schodů točitého schodiště. 

Původně mělo jít pouze o telekomunikační stožár, ale obec Mírová pod Kozákovem měla podmínku vybavit stožár ochozem, který bude sloužit veřejnosti jako vyhlídkový bod. Slavnostní otevření rozhledny proběhlo v červenci 2002. 

Z vyhlídky spatříte hrad Bezděz, Ještěd, Kozákov, rozhlednu Černou studnici a malebné pískovcové Klokočské skály.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 15.12.2019
Déšť
5°C
2°C
Srážky: 0.8mm
Tlak: 1005.1hPa
Vítr: 3.2m/s
z jiho-východu
Zítra
Pondělí 16.12.
Zataženo
6°C
4°C
Úterý
17.12.2019
Polojasno
8°C
5°C
Středa
18.12.2019
Skoro jasno
9°C
6°C
Čtvrtek
19.12.2019
Zataženo
9°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Mírová pod Kozákovem 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Tomáš Hudský - Půjčovna nabízí kánoe na řece Jizeře.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Ubytování Turnov - Ubytování v Českém ráji s výhledem do okolí.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rybník Posměch - Rybník Posměch založil pravděpodobně Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Byl součástí panství Rožmberků.
Rybník Blato - Rybník Blato je jeden z mnoha rybníků využívaných pro chov ryb v CHKO Třeboňsko. Najdete jej nedaleko obce Žíteč u Chlumu u Třeboně. 
Purkrabský rybník - Purkrabský rybník se datuje od roku 1541. Jeho zakladatelem byl rybníkář Mikuláš Ruthard z Malešova.
Ratmírovský rybník - Ratmírovský rybník patří k nejstarším v Čechách, byl vybudován zhruba v polovině 13. století zásluhou Řádu německých rytířů. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.