Rozhledna Kostelní Hlavno

V bývalém vojenském objektu PVOS (Protivzdušné obrany státu ČSSR) nedaleko Slaného u Kladna byla postavena hláska.

Tato pozorovatelna přestala sloužit svému účelu po rozpuštění armády a zrušení divize protivzdušné obrany Prahy. V roce 2011 byla hláska přemístěna na okraj obce Kostelní Hlavno v okrese Praha-východ a z vojenského prostoru u Slaného mezitím vzniklo Muzeum studené války a PVOS.

 

Zatímco muzeum můžete navštívit v bývalých kasárnách v polích poblíž obce Podlešín, rozhlednu asi 40 km odtud. Měří 11 metrů a k vyhlídkové plošině 8 metrů nad zemí vystoupáte po 28 schodech. Je odtud velmi pěkný výhled na horu Říp, České středohoří a CHKO Kokořínsko.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 26.2.2021
Déšť
8°C
2°C
Srážky: 0.7mm
Tlak: 1029.1hPa
Vítr: 1.1m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Sobota 27.2.
Zataženo
4°C
2°C
Neděle
28.2.2021
Polojasno
8°C
0°C
Pondělí
1.3.2021
Polojasno
7°C
-1°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
9°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Kostelní Hlavno 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.