Horní les

Horní les je nápadná hora v oblasti Žďárských vrchů, nedaleko od obce Rovečné. Je součástí Přírodního parku Svratecká hornatina.

Jihovýchodním směrem od vrcholu se ve vzdálenosti asi 70 metrů vypíná vyhlídková stavba se stejnojmenným názvem. Její výška je úctyhodných 59 metrů, jde o telekomunikační stožár z roku 2001 vystavěný na náklady společnosti Eurotel. Vyhlídková plošina je přístupná veřejnosti od roku 2002. Vyhlídka se nachází ve výšce 38 metrů, musíte k ní zdolat 201 schodů na kruhovém ocelovém schodišti. Za dobré viditelnosti jsou vidět Jeseníky i Krkonoše a dokonce chladicí věže jaderné elektrárny Dukovany.

Stožáru předcházela dřevěná rozhledna z roku 1969, která byla v roce 2000 stržena. Původní rozhledna sloužila veřejnosti až do roku 1974.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 22.4.2021
Polojasno
5°C
1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.8hPa
Vítr: 5.3m/s
z severo-západu
Zítra
Pátek 23.4.
Polojasno
6°C
1°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
6°C
-1°C
Neděle
25.4.2021
Skoro jasno
7°C
-2°C
Pondělí
26.4.2021
Zataženo
8°C
0°C

Kontakt

Adresa:
Rovečné 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.