Horní les

Horní les je nápadná hora v oblasti Žďárských vrchů, nedaleko od obce Rovečné. Je součástí Přírodního parku Svratecká hornatina.

Jihovýchodním směrem od vrcholu se ve vzdálenosti asi 70 metrů vypíná vyhlídková stavba se stejnojmenným názvem. Její výška je úctyhodných 59 metrů, jde o telekomunikační stožár z roku 2001 vystavěný na náklady společnosti Eurotel. Vyhlídková plošina je přístupná veřejnosti od roku 2002. Vyhlídka se nachází ve výšce 38 metrů, musíte k ní zdolat 201 schodů na kruhovém ocelovém schodišti. Za dobré viditelnosti jsou vidět Jeseníky i Krkonoše a dokonce chladicí věže jaderné elektrárny Dukovany.

Stožáru předcházela dřevěná rozhledna z roku 1969, která byla v roce 2000 stržena. Původní rozhledna sloužila veřejnosti až do roku 1974.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 12.12.2019
Zataženo
-2°C
-3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1007.9hPa
Vítr: 3m/s
z jihu
Zítra
Pátek 13.12.
Zataženo
-1°C
-2°C
Sobota
14.12.2019
Mrznoucí déšť
2°C
1°C
Neděle
15.12.2019
Zataženo
4°C
1°C
Pondělí
16.12.2019
Zataženo
3°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Rovečné 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rybník Posměch - Rybník Posměch založil pravděpodobně Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Byl součástí panství Rožmberků.
Rybník Blato - Rybník Blato je jeden z mnoha rybníků využívaných pro chov ryb v CHKO Třeboňsko. Najdete jej nedaleko obce Žíteč u Chlumu u Třeboně. 
Purkrabský rybník - Purkrabský rybník se datuje od roku 1541. Jeho zakladatelem byl rybníkář Mikuláš Ruthard z Malešova.
Ratmírovský rybník - Ratmírovský rybník patří k nejstarším v Čechách, byl vybudován zhruba v polovině 13. století zásluhou Řádu německých rytířů. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.