Horní les

Horní les je nápadná hora v oblasti Žďárských vrchů, nedaleko od obce Rovečné. Je součástí Přírodního parku Svratecká hornatina.

Jihovýchodním směrem od vrcholu se ve vzdálenosti asi 70 metrů vypíná vyhlídková stavba se stejnojmenným názvem. Její výška je úctyhodných 59 metrů, jde o telekomunikační stožár z roku 2001 vystavěný na náklady společnosti Eurotel. Vyhlídková plošina je přístupná veřejnosti od roku 2002. Vyhlídka se nachází ve výšce 38 metrů, musíte k ní zdolat 201 schodů na kruhovém ocelovém schodišti. Za dobré viditelnosti jsou vidět Jeseníky i Krkonoše a dokonce chladicí věže jaderné elektrárny Dukovany.

Stožáru předcházela dřevěná rozhledna z roku 1969, která byla v roce 2000 stržena. Původní rozhledna sloužila veřejnosti až do roku 1974.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 26.3.2019
Polojasno
4°C
1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1023.8hPa
Vítr: 6.9m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Středa 27.3.
Polojasno
4°C
2°C
Čtvrtek
28.3.2019
Polojasno
5°C
1°C
Pátek
29.3.2019
Polojasno
8°C
2°C
Sobota
30.3.2019
Polojasno
11°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Rovečné 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Bobík - Bobík je jedna z významných tisícovek v podhůří Šumavy v Boubínské vrchovině. Vytváří dominantu nad městem Volary.
Dvorský les - Dvorský les je hora v Krkonoších, je to jedna z tisícovek, která uzavírá hlavní Rýchorský hřeben. Najdete ji zhruba 3 kilometry od Žacléře.
Zelený vrch - Zelený vrch je hora nedaleko města Cvikov. Je součástí Chráněné krajinné oblasti Lužické hory.
Dub (hora) - Dub je jeden z vrcholků Hradčanské pahorkatiny v českolipském okrese, nedaleko od městečka Doksy u Máchova jezera.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.