Klášťov

Klášťov je nejvyšší bod Vizovické vrchoviny. Od roku 1958 je vyhlášen kulturní památkou Československé socialistické republiky, dnes pochopitelně České republiky. V roce 2008 tu byla vyznačena naučná stezka dr. Jiřího Kohoutka.

Nejvíce nápadnou částí hory je vrcholek, kde se tyčí osamělé skalisko s názvem Čertův kámen. Obvodové partie jsou opatřeny kamenným valem, který není zcela uzavřen, na jihu vstupuje do úbočí a jde o pomyslnou bránu, krytou ze západního a z východního směru.

Plocha bývalého hradiště obestřeného valem je zhruba 2 hektary, zaujímá tvar trojúhelníku se zaoblenými vrcholy. Na jihovýchodě jsou patrné zbytky dvou kamenných teras a několika prohlubní.

Archeologický průzkum prokázal, že zde bylo funkční hradiště již v době bronzové zhruba tisíc let před Kristem. Hradiště bylo využíváno i později v době Velkomoravské říše v raném středověku. Hora byla totiž významným strategickým bodem a zároveň nejvýše položeným hradištěm na území Velké Moravy.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 15.11.2019
Zataženo
11°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1010.8hPa
Vítr: 7.3m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Sobota 16.11.
Zataženo
10°C
11°C
Neděle
17.11.2019
Jasno
14°C
10°C
Pondělí
18.11.2019
Déšť
8°C
5°C
Úterý
19.11.2019
Zataženo
10°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Vysoké Pole 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Ski areál Pozděchov - Ski areál Pozděchov se nachází v Beskydech nedaleko města Vsetín v okrese Vsetín.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rybník Velká Ohrazenice - Rybník Velká Ohrazenice vznikl v 16. století zásluhou pánů z Hradce, kteří zde budovali po vzoru českých rybníkářů umělé vodní plochy.
Rybník Starý u Soběslavi - Rybník s názvem Starý u Soběslavi patří do soustavy čtyř vodních ploch (Lickov, Poloboží, Velký). 
Velký řečický rybník - Na okraji Kardašovy Řečice se nachází vodní plocha s ostrůvkem s názvem Velký řečický rybník. 
Rybník Ptačí Blato - Rybník Ptačí Blato se nachází nedaleko Lomnice nad Lužnicí, v těsném sousedství rybníka Krčín. Stavěl se současně s ním, v 16. století a jeho rozloha byla zhruba o polovinu větší, než ta dnešní.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.