Knížecí stolec

Knížecí stolec se dříve jmenoval také Liščí louka. Jedná se o jednu z mnoha "tisícovek" Šumavy, která se nachází ve vojenském výcvikovém prostoru (újezdu) Boletice. Vrcholové partie hory pokrývají zčásti skalnaté útvary a kromě jižního svahu zasaženého ničivým orkánem je hora zalesněna převážně smrkem.

Knížecí stolec je druhá nejvyšší hora okresu Český Krumlov.

V roce 1947 vznikl vojenský výcvikový prostor Boletice a k hoře byl zakázaný přístup. V současné době je však na vrchol vstup povolen, a to pouze o víkendech a svátcích, po modré turisticky značené cestě.

Od července 2012 je v provozu na vrcholu hory dřevěná rozhledna. Je vysoká 8 metrů a byla postavena v místech, kde kdysi stála původní dřevěná konstrukce z roku 1938. Turisté jistě ocení zdejší velmi pěkný výhled do krajiny a mohou svůj výstup na vrchol dokonce zpečetit vrcholovým razítkem. Za dobré dohlednosti spatříte i zasněžené vrcholky Alp.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 18.4.2019
Polojasno
11°C
6°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1026.9hPa
Vítr: 5.6m/s
z východu
Zítra
Pátek 19.4.
Jasno
14°C
7°C
Sobota
20.4.2019
Jasno
13°C
8°C
Neděle
21.4.2019
Jasno
15°C
7°C
Pondělí
22.4.2019
Jasno
15°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Vojenský újezd Boletice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 9km
Kemp Nová Pec - Kemp ve městě Nová Pec na řece Vltavě na 363,6 ř. km.
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 9km
Vzdálenost: 9km

Nová místa

+ přidat
Orel (hora) - Orel je název jedné z šumavských tisícovek, najdete ji nedaleko horského střediska Kvilda.
Chlum (hora) - Chlum je název jedné ze šumavských tisícovek. Nachází se uvnitř areálu vojenského újezdu Boletice. Zároveň se jedná o šestý nejvyšší vrchol v okrese Český Krumlov.
Lysečina - Lysečina je hora na Česko-polském pomezí, je zároveň nejvyšším vrcholkem Pomezního hřebenu v Krkonoších. Najdete ji nedaleko Pomezních Bud.
Signál - Signál je název hory v Krkonoších, nedaleko Janských Lázní. Je součástí rozsochy Černé hory a tvoří vedlejší vrcholové partie hory Světlá. Vžitý název pro tuto horu je Hlaholka.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst