Zřícenina vodní tvrze Kouty

Zřícenina bývalé vodní tvrze Kouty nedaleko Votic je od roku 1958 chráněna jako kulturní památka. Vodní tvrz byla kdysi známa jako kamenný hrádek.

Pochází z poloviny 14. století a poprvé je písemně zmiňována v roce 1368. První a zároveň poslední známý majitel objektu byl Jarohněv Vejhák z Křečovic. Vlastnil ji od konce 14. století a jeho potomci ji obývali až do konce 16. století.

V roce 1606 byla tvrz Kouty připojena k městečku Smilkov a v polovině 17. století již byla opuštěna. V roce 1813 se uvádí jako zřícenina.

V současné době se v těchto místech nachází pozůstatek stavby obdélníkového půdorysu o rozměrech cca 30 x 20 metrů, a to na okraji obecního rybníka. Jižním směrem odtud kdysi stávaly hospodářské objekty, na jejichž místě dnes spatříte zachovalý barokní hospodářský dvůr.

Z bývalé tvrze zbyl náznak zdiva obytné budovy s otvory pro okna v přízemí a v prvním patře. Vstupní objekt byl umístěn částečně do vodního příkopu, v přízemí s valenou klenbou.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 23.1.2021
Sněžení
2°C
-6°C
Srážky: 0.5mm
Tlak: 995.5hPa
Vítr: 6.6m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Neděle 24.1.
Polojasno
0°C
-5°C
Pondělí
25.1.2021
Zataženo
-2°C
-6°C
Úterý
26.1.2021
Polojasno
-4°C
-6°C
Středa
27.1.2021
Polojasno
-1°C
-8°C

Kontakt

Adresa:
Smilkov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Workout park Votice - V roce 2014 bylo ve Voticích, v okrese Benešov, postaveno venkovní cvičiště, které se nachází na východním okraji města, vedle fotbalového hřiště.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.
Rozhledna Mostka - Rozhledna Mostka patří k nejstarším kamenným stavbám tohoto druhu v České republice. byla postavena v roce 1910 podle projektu akademického architekta V. Krause.
Rozhledna Maják (Strupčice) - Osm metrů vysoká dřevěná stavba s vyhlídkovou plošinou postavenou o tři metry níže má velmi neobvyklý vzhled. Byla postavena v roce 2012 za pouhých deset dnů.
Rozhledna Lucemburkův kopec - Celodřevěná rozhledna Lucemburkův kopec je vysoká 14 metrů a o tři metry níže se nachází krytá vyhlídková plocha.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.