Hrad u Hvězdy

Hrad u Hvězdy je bezejmenný hrad, který se nachází v blízkosti přírodní památky Pod Hvězdou.

Hrad neznámého jména byl postaven na pískovcové skále ve 13. století a byl pravděpodobně obýván až do 20. let 14. století. Bývá často spojován se jménem pánů z Frýdlantu.

Hrad se o několik staletí později přezdíval jako Loupežnický zámek, nebo Hrada.

Skála byla rozdělena na dvě části a uprostřed stála zřejmě věž šestiúhelníkového půdorysu. Dochovaly se po ní pouze spáry vytesané do skaliska, které sloužily jako ukotvení základové části stavby. Věž byla postavena z kamene.

V jihozápadní části hradu stávala patrová obytná budova, také postavená zřejmě celá z kamene. Je tu k vidění základová spára široká zhruba 1,5 metru, která je opět vytesána ve skále. 

V severovýchodní části hradu jsou patrné zbytky hradeb.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 22.10.2018
Zataženo
11°C
6°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1026.9hPa
Vítr: 1.6m/s
z jiho-západu
Zítra
Úterý 23.10.
Déšť
8°C
10°C
Středa
24.10.2018
Polojasno
8°C
8°C
Čtvrtek
25.10.2018
Polojasno
13°C
6°C
Pátek
26.10.2018
Polojasno
13°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Blíževedly 

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Street Workout Park Kravaře v Čechách - Street Workout Park Kravaře v Čechách se nachází u fotbalového hřiště v jižní části obce.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Milešovský Kloc - Milešovský Kloc je výrazná hora v Českém středohoří, nedaleko od obce Milešov. Většina kopců Českého středohoří je sopečného původu a je součástí Chráněné krajinné oblasti České středohoří.
Lipská hora - Lipská hora je jeden z výrazných vrcholů Českého středohoří. Nad terénem ční jako pozůstatek bývalé sopečné činnosti. Jižní část hory je chráněna jako Přírodní rezervace Lipská hora. Vyskytuje se tu teplomilná květena a řada chráněných živočichů.
Kletečná - Kletečná je výrazný vrchol Českého středohoří nedaleko obce Velemín v litoměřickém okrese.
Na skalce - Na skalce je název čtvrté nejvyšší hory Šumavského podhůří, je součástí podcelku Prachatické hornatiny.

Nové ubytování

+ přidat
Pension Klášter Teplá u Třebenic - Skvělé jídlo a ubytování v příjemném rodiném prostředí. Možno i s domácím mazlíčkem
APARTMÁN ČERNÝ DŮL - Nabízíme ubytování ve stylovém apartmánu v obci Černý Důl v Krkonoších. Apartmán Černý Důl se nachází v klidné části malebného náměstí a v těsné blízkosti lyžařského střediska (200m). Je tak ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a lyžování.
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
Dětenice - pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Šeberák - Restaurace s krásnou zahrádkou s posezením přímo u vody. V zimě je zase krásně ozdobena a jde vidět již z dálky.
Restaurace POHODA - Pouze domácí kuchyně v krásném "retro" prostředí. Otevírací doba: denně 12:00 - 22:00 V naší rodinné restauraci POHODA vaříme pouze domácí jídla, žádné polotovary. Točíme regionální pivko od Strakonického pivovaru Přijďte ochutnat například - Knedlíčkovou polévku - Pečenou kachničku, bramborový knedlík, červené zelí - Hovězí "Hydčický" gulášek, houskový knedlík - Borůvkové knedlíky se šlehačkou - Bramborové knedlíky plněné uzeným masem - Boloňské špagety sypané sýrem - Vepřové výpečky, houskový knedlík, bílé zelí Dále zajišťujeme ubytování ve skromných, ale čistých a útulných pokojíčkách.
Ristorante Nolita - Středomořská Restaurace Pizza Pasta Grill
U Divišů - Zveme Vás do restaurace U Divišů, která nabízí příjemné vnitřní i venkovní posezení, dobré jídlo za skvělou cenu polední menu od 89,- a speciality jako kapří hranolky. Najdete nás na Hlavní třídě v Kladně. Tešíme se