Hrad u Hvězdy

Hrad u Hvězdy je bezejmenný hrad, který se nachází v blízkosti přírodní památky Pod Hvězdou.

Hrad neznámého jména byl postaven na pískovcové skále ve 13. století a byl pravděpodobně obýván až do 20. let 14. století. Bývá často spojován se jménem pánů z Frýdlantu.

Hrad se o několik staletí později přezdíval jako Loupežnický zámek, nebo Hrada.

Skála byla rozdělena na dvě části a uprostřed stála zřejmě věž šestiúhelníkového půdorysu. Dochovaly se po ní pouze spáry vytesané do skaliska, které sloužily jako ukotvení základové části stavby. Věž byla postavena z kamene.

V jihozápadní části hradu stávala patrová obytná budova, také postavená zřejmě celá z kamene. Je tu k vidění základová spára široká zhruba 1,5 metru, která je opět vytesána ve skále. 

V severovýchodní části hradu jsou patrné zbytky hradeb.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 22.7.2018
Polojasno
26°C
19°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1011.5hPa
Vítr: 4.8m/s
z severu
Zítra
Pondělí 23.7.
Deštivo
23°C
19°C
Úterý
24.7.2018
Polojasno
26°C
20°C
Středa
25.7.2018
Skoro jasno
26°C
18°C
Čtvrtek
26.7.2018
Skoro jasno
29°C
20°C

Kontakt

Adresa:
Blíževedly 

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Street Workout Park Kravaře v Čechách - Street Workout Park Kravaře v Čechách se nachází u fotbalového hřiště v jižní části obce.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Jezírko pod Táborem - Jezírko pod Táborem je evidovaná přírodní památka s evidenčním číslem 1928. Nachází se nedaleko města Lomnice nad Popelkou.
Mechové jezírko - Mechové jezírko nad Kotelními jámami v Krkonošském národním parku je jediné jezírko ledovcového původu na naší (české) straně Krkonoš. Nachází se v nadmořské výšce 1060 m.
Jezero Kristýna - Jezero Kristýna nedaleko Hrádku nad Nisou vzniklo zatopením lignitového dolu. Povrchová těžba byla ukončena v roce 1969 a o rok později byla těžní jáma postupně zaplavována vodou.
Žernosecké jezero - Žernosecké jezero vzniklo průsakem říční vody v bývalé pískovně, kde se dříve těžil štěrkopísek. Těžba probíhala v letech 1952 – 1977. Žernosecký pásek byl použit pro výstavbu přehrad Vltavské kaskády (Slapské přehrady, Orlické a Vrané nad Vltavou).

Nové ubytování

+ přidat
APARTMÁN ČERNÝ DŮL - Nabízíme ubytování ve stylovém apartmánu v obci Černý Důl v Krkonoších. Apartmán Černý Důl se nachází v klidné části malebného náměstí a v těsné blízkosti lyžařského střediska (200m). Je tak ideální výchozí bod pro turistiku, cyklistiku a lyžování.
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
Dětenice - pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim
HOŘOVICKÁ CHATA - Rekreační chata v letovisku Cholín s 18 pokoji / 63 lůžek na Slapské přehradě, s celoročním provozem,přímý bus do Prahy, vhodné pro rodiny s dětmi, školy.

Nové restaurace

+ přidat
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.
Občerstvení Střela - Rodinné občerstvení se zaměřením na domácí a kvalitní jídla. Nabízíme snídaně, domácí polévky, teplé pokrmy, ale i točené limo a pivo. Každý všední den čerstvá, domácí polévka z kvalitních surovin ... sledujte naše Polévkové Menu.
Steak bar Hředle 77 - Více informací na : www.steak-hredle.cz
Žižkov na Žižkově - Pivovar Moravský Žižkov dorazil do Prahy a ne náhodou na Žižkov. Poctivá česká kuchyně, jenž uspokojí maso-žrouta i vegana, domácí limonády, čerstvé mošty a jiné a jiné dobroty. Jste srdečně zváni.