Chudý Hrádek

Chudý Hrádek je zřícenina hradu nedaleko obce Dubá v českolipském okrese. Od roku 1958 je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Hrad byl vystavěn ve II. polovině 14. století, jeho první majitelé byli Berkové z Dubé. Objekt se stal dočasným správním sídlem panství a nahradil tak již starý a málo využívaný hrad Vřísek u Drchlavy.

V roce 1391 vlastnil zdejší panství Berka na Housce a od roku 1402 připadlo toto dědictví Vaňkovi z Dubé. V letech 1519 – 1522 hrad obýval Jiří Kaplíř ze Sulevic a po něm Václav z Vartemberka. Již v druhé polovině 16. století však přestal být hrad využíván a začal chátrat.

Na základě archeologických průzkumů byly prokázány v blízkosti dnešních zbytků zdiva dvě obytné budovy, 30 metrů hluboká studna a vnější obvodové zdi.

Hrad je přístupný po turistické zelené cestě z obce Zahrádky. Nedaleko odtud se nachází známá stavba Dolský mlýn.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Dubá 

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídková věž Tokaj - Vyhlídková věž Tokaj je smělá ocelová konstrukce s dřevěným obložením, připomínající svým tvarem velký sud.
Vyhlídková plošina Beša - Vyhlídková plošina Beša je dřevěná plocha, odkud lze pozorovat spíše blízké okolí.
Rozhledna Čičarovce - Rozhledna Čičarovce je menší patrová dřevěná vyhlídková věž.
Ubytování VERLIBA - Nově vybudovaný rekreační objekt s vlastním rybníkem a ubytováním v mobilheimech,ideální pro rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend s přáteli.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz