Hrad Zuvačov

Hrad Zuvačov, někdy též nazývaný jako Komňa, byl zalopžen v polovině 13. století. Dodnes se z něj zachovaly jen zbytky zdiva, které jsou chráněny od roku 1958 jako kulturní památka České republiky.

Hrad Zuvačov byl zřejmě královským hradem, který sloužil ve své době jako opěrný bod východní Moravy. V 15. století byli jeho vlastníky Šternberkové, ale brzy na to byl hrad již opuštěn. Potvrzují to četné archeologické výzkumy, které dokládají, že v době husitských válek již hrad nebyl obýván.

Zánik hradu může souviset též s válečným tažením Sirotků do Uher v roce 1431.

O 50 let později hrad vlastnil Ctibor z Landštejna a naposledy je zmiňován v roce 1517, kdy se jeho majitelem stal jistý Burian z Vlčnova. Další zprávy o hradu již nejsou k dispozici, v 16. století již zřejmě zchátral natolik, že se proměnil ve zříceninu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 26.6.2019
Jasno
28°C
23°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1024.2hPa
Vítr: 4.1m/s
z jihu
Zítra
Čtvrtek 27.6.
Jasno
28°C
18°C
Pátek
28.6.2019
Polojasno
22°C
15°C
Sobota
29.6.2019
Polojasno
24°C
17°C
Neděle
30.6.2019
Jasno
28°C
20°C

Kontakt

Adresa:
Komňa 

Místa v okolí

Komňa - Obec Komňa byla roku 2011 oceněna jako Vesnice roku.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Mikulčin Vrch - Lyžařský areál Mikulčin vrch se podrobil v roce 2015 rozsáhlé rekonstrukci.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Šťastná věž - Rozhledna Šťastná věž ve Spáleném Poříčí vznikla unikátním způsobem. Je postavena na vrcholku bývalé budovy skladu nábytkářské společnosti.
Rozhledna Vyšicko u Mutěnic - Jedna z nejmladších rozhleden v České republice (rok 2018) se nachází na vrchu jménem Vyšicko. Původně zde byl postaven triangulační bod, z toho důvodu se také přezdívá současné stavbě příznačně "Tringl".
Rozhledna Ledvice - Víte, která rozhledna v České republice je nejvyšší? Je to vyhlídková plošina s proskleným ochozem na jedné z věží elektrárny Ledvice. Nachází se ve výšce 144 metrů nad zemí.
Rozhledna u Sosnové - Rozhledna nedaleko obce Sosnová na Anenském vrchu je dřevěná stavba se sedmi patry a vrcholovou plošinou krytou dřevěnou stříškou. Byla postavena na konci roku 2018.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka

Nové restaurace

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.