Hrad Zuvačov

Hrad Zuvačov, někdy též nazývaný jako Komňa, byl zalopžen v polovině 13. století. Dodnes se z něj zachovaly jen zbytky zdiva, které jsou chráněny od roku 1958 jako kulturní památka České republiky.

Hrad Zuvačov byl zřejmě královským hradem, který sloužil ve své době jako opěrný bod východní Moravy. V 15. století byli jeho vlastníky Šternberkové, ale brzy na to byl hrad již opuštěn. Potvrzují to četné archeologické výzkumy, které dokládají, že v době husitských válek již hrad nebyl obýván.

Zánik hradu může souviset též s válečným tažením Sirotků do Uher v roce 1431.

O 50 let později hrad vlastnil Ctibor z Landštejna a naposledy je zmiňován v roce 1517, kdy se jeho majitelem stal jistý Burian z Vlčnova. Další zprávy o hradu již nejsou k dispozici, v 16. století již zřejmě zchátral natolik, že se proměnil ve zříceninu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 25.1.2021
Zataženo
-1°C
-3°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1002.3hPa
Vítr: 3.8m/s
z severo-západu
Zítra
Úterý 26.1.
Polojasno
-1°C
-3°C
Středa
27.1.2021
Polojasno
-1°C
-4°C
Čtvrtek
28.1.2021
Sněžení
-2°C
-2°C
Pátek
29.1.2021
Déšť
1°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Komňa 

Místa v okolí

Komňa - Obec Komňa byla roku 2011 oceněna jako Vesnice roku.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Mikulčin Vrch - Lyžařský areál Mikulčin vrch se podrobil v roce 2015 rozsáhlé rekonstrukci.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.
Rozhledna Mostka - Rozhledna Mostka patří k nejstarším kamenným stavbám tohoto druhu v České republice. byla postavena v roce 1910 podle projektu akademického architekta V. Krause.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.