Hrad Zuvačov

Hrad Zuvačov, někdy též nazývaný jako Komňa, byl zalopžen v polovině 13. století. Dodnes se z něj zachovaly jen zbytky zdiva, které jsou chráněny od roku 1958 jako kulturní památka České republiky.

Hrad Zuvačov byl zřejmě královským hradem, který sloužil ve své době jako opěrný bod východní Moravy. V 15. století byli jeho vlastníky Šternberkové, ale brzy na to byl hrad již opuštěn. Potvrzují to četné archeologické výzkumy, které dokládají, že v době husitských válek již hrad nebyl obýván.

Zánik hradu může souviset též s válečným tažením Sirotků do Uher v roce 1431.

O 50 let později hrad vlastnil Ctibor z Landštejna a naposledy je zmiňován v roce 1517, kdy se jeho majitelem stal jistý Burian z Vlčnova. Další zprávy o hradu již nejsou k dispozici, v 16. století již zřejmě zchátral natolik, že se proměnil ve zříceninu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 16.9.2019
Polojasno
20°C
15°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1018.6hPa
Vítr: 2.7m/s
z severo-západu
Zítra
Úterý 17.9.
Deštivo
15°C
12°C
Středa
18.9.2019
Polojasno
12°C
7°C
Čtvrtek
19.9.2019
Zataženo
13°C
5°C
Pátek
20.9.2019
Polojasno
13°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Komňa 

Místa v okolí

Komňa - Obec Komňa byla roku 2011 oceněna jako Vesnice roku.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Mikulčin Vrch - Lyžařský areál Mikulčin vrch se podrobil v roce 2015 rozsáhlé rekonstrukci.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Šance - Rozhledna jménem Šance byla postavena v roce 2005. Jedná se o celodřevěnou vyhlídkovou věž s krytým horním ochozem, vysokou 13 metrů.
Vyhlídková věž Hladnov - Nedaleko Tylova sadu, ve Slezské Ostravě, byla v roce 1909 postavena vodárenská věž s hasičskou zbrojnicí v secesním stylu.
Rozhledna Horní les - Rozhledna Horní les byla postavena v roce 2002 společností Eurotel. Jedná se o ocelový telekomunikační stožár s točitým schodištěm a s 201 schody.
Rozhledna Háj - Rozhledna Háj byla v roce 1996 postavena na kamenném podstavci, tvoří ji dřevěná trámová konstrukce s bedněním a točitým schodištěm se 133 schody. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 24 metrů nad zemí. 

Nové ubytování

+ přidat
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.