Lazy (Minčol)

Nezalesněný vrcholek mezi horou Minčol a vyhlídkovým místem Lazy je nejvyšší bod okresu Sabinov na východním Slovensku v Prešovském kraji.

Hora Minčol je nejvyšší bod pohoří Čergov. Leží na rozhraní okresů Bardejov, Sabinov a Stará Ľubovňa. 

Horní partie nejsou zalesněné a je odtud velmi pěkný výhled na hřebeny Čergova a do údolí řeky Topľa, která nedaleko odtud také pramení.

Od roku 1986 je hora Minčol součástí Národní přírodní rezervace Čergovský Minčol o rozloze 171 hektarů. Ochrana přírody je zaměřená na zdejší jedinečný ekosystém a na typickou horskou floru pohoří západních Karpat.

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Kyjov 

Místa v okolí

Veľká Javorina (Čergov) - Veľká Javorina je nejvyšší bod rozhraní okresů okresu Sabinov a Bardejov. Nachází se v pohoří Čergov.
Vzdálenost: 12km
Rozhledna Žobrák - Rozhledna Žobrák je stylová dřevěná stavba v okrese Bardejov.
Vzdálenost: 13km
Sabinov - Sabinov je okresní město v Prešovském kraji na severovýchodě Slovenska. Městem protéká hlavní okresní zdrojnice vody - řeka Torysa. 
Vzdálenost: 16km
Rozhledna Švablovka - Rozhledna Švablovka nad Sabinovem je dřevěná vyhlídková věž.
Vzdálenost: 17km
Street Workout Park Sabinov - Ve městě Sabinov je postaveno velmi pěkné moderní venkovní cvičiště.
Vzdálenost: 18km
Smrekovica - Smrekovica je nejvyšší bod okresu Levoča v Prešovském kraji na Slovensku. Zároveň je to nejvyšší hora pohoří Branisko.
Vzdálenost: 23km
Bardejov - Bardejov je okresní město v Prešovském kraji v oblasti Šariše. Je významné především jako lázeňská oblast s mnoha historickými památkami ve středověkém centru města, které bylo vyhlášeno Světovým dědictvím Unesco. Městem protéká řeka Topľa a v nedalekých Bardejovských kúpelích můžete ochutnat některý z osmi minerálních pramenů. Městská radnice je nejstarší renesanční stavbou na Slovensku.
Vzdálenost: 22km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Chebnice - Rozhledna Chebnice je nízká dřevěná zastřešená vyhlídková stavba.
Rozhledna Krušetnica - Rozhledna Krušetnica je stylová dřevěná vyhlídková věž o dvou patrech.
Rozhledna Štiavnik - Rozhledna Štiavnik na Slovensko-českém pomezí je dřevěná vyhlídková věž.
Kemp vranovská pláž - ubytování, zahrada, sport, relax - Kemp Vranovská pláž- ubytování na břehu vranovské přehrady, kde si vhodné ubytování najde opravdu každý. Možno spaní ve stanu, mobilheimech i v penzionu. Sportovní využití, krásná velká zahrada, aktivity pro děti i rodiče.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.