Michalovce

Michalovce jsou okresním městem na východním Slovensku v Košickém kraji, přibližně 30 km od hranice s Ukrajinou. Žije zde zhruba 40 tisíc obyvatel. Necelé dva kilometry severovýchodním směrem od centra města se rozléhá obrovská plocha významné rekreační oblasti - vodní nádrže Zemplínske Šíravy.

Městem Michalovce protéká řeka Laborec.

K významným památkám města patří řeckokatolický chrám Narození Přesvaté Bohorodičky z roku 1771, dále římskokatolický kostel Narození Panny Marie z roku 1313 a řeckokatolický chrám sv. Ducha z roku 1935 vystavěný v neobvyklém novobyzantském slohu.

Na Vrboveckého ulici byste našli další řeckokatolický chrám Zesnutí Přesvaté Bohorodičky.

Chloubou města je barokně-klasicistní zámeček ze 17. století, který vznikl přestavbou starého hradu. Zámeček byl stavebně upravován naposledy ve 30. letech minulého století. Zámeček spolu s rekonstruovanou rotundou a bývalými hospodářskými objekty byl vyhlášen kulturní památkou a nachází se zde expozice městského muzea.

Michalovce žijí sportem i kulturním a společenským životem, působí tu ochotnický divadelní soubor Pri fontáne a v nedávné době zde byl zrekonstruován fotbalový stadion MFK Zemplín Michalovce.

Ve městě bylo postaveno moderní obchodní centrum Zemplín a nové autobusové nádraží nedaleko vlakového nádraží.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Michalovce 

Místa v okolí

Mini rozhledna Pusté Čemerné - V obci Pusté Čemerné se nachází malá dřevěná rozhledna.
Vzdálenost: 12km
Rozhledna Senné - Na břehu Senianských rybníků byla postavena dřevěná ptačí pozorovatelna.
Vzdálenost: 13km
Pozorovatelna ptactva Avescentrum Senné - Rozhledna Avescentrum Senné slouží jako pozorovatelna ptactva.
Vzdálenost: 14km
Vyhlídka Ostrovik - Rozhledna Ostrovik je dřevěná stavba, která se nachází na břehu Senianských rybníků.
Vzdálenost: 14km
Rozhledna Iňačovce - Na severním břehu Senianských rybníků se nachází ornitologická pozorovatelna.
Vzdálenost: 13km
Rozhledna Sirmajky Senné - Rozhledna Sirmajky slouží podobně, jako několik dalších v jejím okolí, k pozorování ptactva.
Vzdálenost: 15km
Rozhledna Blatná Polianka - V katastru obce Blatná Polianka je vybudována dřevěná ornitologická pozorovatelna, která zároveň slouží jako rozhledna.
Vzdálenost: 15km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Chebnice - Rozhledna Chebnice je nízká dřevěná zastřešená vyhlídková stavba.
Rozhledna Krušetnica - Rozhledna Krušetnica je stylová dřevěná vyhlídková věž o dvou patrech.
Rozhledna Štiavnik - Rozhledna Štiavnik na Slovensko-českém pomezí je dřevěná vyhlídková věž.
Kemp vranovská pláž - ubytování, zahrada, sport, relax - Kemp Vranovská pláž- ubytování na břehu vranovské přehrady, kde si vhodné ubytování najde opravdu každý. Možno spaní ve stanu, mobilheimech i v penzionu. Sportovní využití, krásná velká zahrada, aktivity pro děti i rodiče.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.