Lázně Sedmihorky

Lázně Sedmihorky vznikly zásluhou turnovského lékaře Antonína Vincence Šlechty v letech 1839 – 1841. Léčba spočívala především v pobytu na zdravém vzduchu, v tělesném cvičení, v dietním režimu a studenou minerální vodou. Název lázní pochází od minerálního pramene Sedmihorka, který tu byl objeven v roce 1702.

V lázních pobývaly i některé známé osobnosti, např. Jan Neruda, Jindřich Mošna nebo Eliška Krásnohorská. Od roku 1886, kdy lékař Vincenc Šlechta zemřel, se tu prováděla léčba rašelinnými koupelemi a zábaly. V průběhu první světové války, kdy lékaři museli narukovat na frontu, byly lázně výhradně klimatické a hosté se ubytovávali v průběhu letní sezony.

Zotavovna ROH

Od roku 1945 byly lázně na základě Benešových dekretů zestátněny a byly upraveny pro účely zotavovny ROH. Od roku 1990 lázně vlastnila obchodní společnost a od roku 2010 byly lázeňské domy Zámeček a Pramen restaurované a upravené jako hotel a kongresové centrum.

Lázně provozovaly léčbu na základě ajurvédy

Zdejší komplex byl připraven pojmout 175 hostů, na rozloze 10 hektarů byl k dispozici kromě historických budov Pramen a Zámeček jídelní sál, kulturní sál, čajovna, cukrárna, restaurace a parkovací místa pro 100 automobilů.  Lázně se soustředily na léčbu psychosomatických poruch, a na choroby krevního oběhu a srdce, jater, ledvin, plic, trávicího systému a prostaty. Mohli jste využít profesionálních služeb v oblasti ajurvédské medicíny – jógy, pránajámy, panča karmy a také bylinnou kosmetiku a fyzioterapii.

 

V současné době jsou však lázně uzavřeny a oficiální webové stránky lázeňských služeb www.lazne-sedmihorky.cz byly zrušeny.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Deštivo
13°C
3°C
Srážky: 1.9mm
Tlak: 1014.9hPa
Vítr: 2.1m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Polojasno
8°C
3°C
Pátek
23.4.2021
Skoro jasno
8°C
4°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
9°C
0°C
Neděle
25.4.2021
Jasno
9°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Karlovice u Turnova 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Autocamp Sedmihorky - Autocamp Sedmihorky patří k vyhlášeným rekreačním místům v České republice. Nachází se na úpatí hruboskalského skalního města, přímo v srdci Českého ráje.
Vzdálenost: 1km
Ubytování Turnov, ubytování v Českém ráji - Ubytování na okraji města Turnova v Českém ráji s výhledem do okolí. Valdštejn, Hrubá skála, Skalní město a plno jiných turisty vyhledávaných cílů.
Vzdálenost: 3km
Kopicův statek - Kopicův statek, známý též pod názvem Jirošova rychta, je spolu s Dlaskovým statkem nejzajímavějším typem lidové architektury Pojizeří.
Vzdálenost: 3km
Hlavatice, vyhlídka - Vyhlídka Hlavatice je osamělá skála poskytující krásný pohled na nedaleký Turnov a jeho nejbližší okolí. Na vyhlídku vede točité schodiště (36 schodů).
Vzdálenost: 4km
Rybník Vidlák - Rybník Vidlák se nachází v Českém ráji při silnici z Troskovic na Hrubou Skálu.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.