Vlčí hora

Vlčí hora je vrchol Šluknovské pahorkatiny v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce nedaleko Rumburku.

Ložiska magnetitu vychylují střelku kompasu

Vlčí hora je nápadná protáhlá kupa, kterou nelze jen tak v krajině přehlédnout. Uvnitř se nachází poměrně značné množství magnetitu, který tu dokáže vychylovat střelku kompasu, a horní část Vlčí hory je nápadná roztroušenými čedičovými skalisky. Kopec je převážně kryt jehličnatým lesem, ve kterém se vyskytují i některé vzácné druhy rostlin, např. čemeřice, sněženka podsněžník nebo měsíčnice vytrvalá.

Jeden z nejkrásnějších dalekých rozhledů severních Čech 

Na pozvolném hřbetu nedaleko vrcholu se vypíná starobylá rozhledna, byla postavena v roce 1889 na popud Horského spolku pro nejsevernější Čechy. Původní dřevěná vyhlídková věž měřila pouhých 12 metrů, ta dnešní zděná je vysoká 19 metrů s krytým proskleným ochozem a obložením ze smrkových a borových prken. K vyhlídkové plošině směřuje 66 schodů a až je zdoláte, otevře se před vámi jeden z nejkrásnějších kruhových výhledů v této oblasti. Budete pozorovat Lužické hory, Česko-Saské Švýcarsko, Labské pískovce a dokonce i hřeben Krušných hor.

V květnu roku 2014 tu pořádal Klub českých turistů velkolepou oslavu při příležitosti 125. výročí otevření rozhledny. Dnes je rozhledna stále v dobrém technickém stavu a je přístupná veřejnosti.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Krásná Lípa 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 7km
Louka Na Tokání - Rozcestí, kde se kříží žlutá a modrá turistická trasa s cyklostezkou č. 3029. Nedaleko rozcestí se nachází meteorologická stanice.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Klobouk - Nad Jáchymovem, na návrší zvaném "Na klobouku" se nachází vyhlídkové posezení s překrásným výhledem na Krušné hory a západní část města.
Císařská alej Jáchymov - V Jáchymově se nachází necelý kilometr dlouhá lipová alej s krásnými výhledy do krajiny Krušných hor.
Duby u Panské louky Krásný les - Krásné státem chráněné stromořadí naleznete u panské louky pod Horním hradem.
Modřínová alej u Šindelové - Modřínová alej je unikátní státem chráněné stromořadí.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.