Vlčí hora

Vlčí hora je vrchol Šluknovské pahorkatiny v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce nedaleko Rumburku.

Ložiska magnetitu vychylují střelku kompasu

Vlčí hora je nápadná protáhlá kupa, kterou nelze jen tak v krajině přehlédnout. Uvnitř se nachází poměrně značné množství magnetitu, který tu dokáže vychylovat střelku kompasu, a horní část Vlčí hory je nápadná roztroušenými čedičovými skalisky. Kopec je převážně kryt jehličnatým lesem, ve kterém se vyskytují i některé vzácné druhy rostlin, např. čemeřice, sněženka podsněžník nebo měsíčnice vytrvalá.

Jeden z nejkrásnějších dalekých rozhledů severních Čech 

Na pozvolném hřbetu nedaleko vrcholu se vypíná starobylá rozhledna, byla postavena v roce 1889 na popud Horského spolku pro nejsevernější Čechy. Původní dřevěná vyhlídková věž měřila pouhých 12 metrů, ta dnešní zděná je vysoká 19 metrů s krytým proskleným ochozem a obložením ze smrkových a borových prken. K vyhlídkové plošině směřuje 66 schodů a až je zdoláte, otevře se před vámi jeden z nejkrásnějších kruhových výhledů v této oblasti. Budete pozorovat Lužické hory, Česko-Saské Švýcarsko, Labské pískovce a dokonce i hřeben Krušných hor.

V květnu roku 2014 tu pořádal Klub českých turistů velkolepou oslavu při příležitosti 125. výročí otevření rozhledny. Dnes je rozhledna stále v dobrém technickém stavu a je přístupná veřejnosti.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Krásná Lípa 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 7km
Louka Na Tokání - Rozcestí, kde se kříží žlutá a modrá turistická trasa s cyklostezkou č. 3029. Nedaleko rozcestí se nachází meteorologická stanice.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Na Plazu - Vyhlídka Na Plazu je předsunutá vyhlídková plošina.
Vyhlídkové místo Karvánka - Na soutoku Střely a Berounky se nachází vyhlídkový bod do krajiny.
Vyhlídkové místo Dobříč - Čivice - Nad obcí Čivice, na horním toku Berounky, se nachází vyhlídkové místo na řeku Berounku a jez u Žíkovského mlýna.
Vyhlídka Poradní skála - Vyhlídka Poradní skála se nachází nedaleko vodáckého kempu u Dolanského mostu, kde bývá obvyklý začátek splouvání řeky Berounky.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.