Stará pošta

Stará pošta je seskupení historických objektů, které úzce souvisí s bitvou u Slavkova. Je zde vybudován moderní ubytovací komplex s restaurací a kongresovým centrem.

Zájezdní hostince a soukromá pošta

Stará pošta je jednou z řady samot podél bývalé tzv. Císařské silnice z poloviny 18. století. Silnice se tehdy stavěla s důrazem na přímou linii směru a stoupání a klesání bylo až v průběhu stavby druhotné. Několik zájezdních hostinců, které tu byly v provozu a byly od sebe vzdáleny v členitém kopcovitém terénu, byť rovné silnice, pomáhaly obsluhovat koňské povozy.

Na okraji pozořického panství rodu Liechtensteinů byla zřízena v roce 1785 první soukromá tzv. dědičná pošta. Ta pak byla ve vlastnictví několika dalších majitelů a v roce 1879 byla se souhlasem c.k. ministerstva obchodu přemístěna do domu č.p. 60 v Pozořicích. Od té doby se jí začalo říkat Stará pošta.

Francouzi - Rusové - Francouzi - příměří

Na Staré poště si zřídil hlavní stan francouzský maršál Joachim Murat, který se svými vojsky ustupoval před rakouskou a ruskou armádou směrem od Vyškova. Budova Staré pošty byla svědkem následné důležité porady francozských elit – císaře Napoleona a maršálů Soulta, Lannerse a Berthiera před nadcházející vítěznou bitvou, byla dohodnuta zdržovací taktika a stažení francouzských jednotek k Brnu. O dva dny později si tu zřídil hlavní stan pro změnu ruský generál Bagration a po prohrané bitvě se odtud stáhl k Rousínovu. Starou poštu opět obsadili Francouzi. Napoleona brzy nato navštívil rakouský vyjednavač kníže Liechtenstein, aby dohodl podmínky příměří a následnou schůzku s rakouským císařem Františkem.

Hotel, restaurace, kongresové centrum, muzeum slavkovské bitvy 

V 90. letech 20. století byl celý objekt Staré pošty rekonstruován a byl tu otevřen hotel s restaurací, bylo vybudováno moderní kongresové centrum, obnoven chov ustájených koní a zřízeno menší soukromé muzeum bitvy u Slavkova. Odkaz na hotelový komplex s kongresovým centrem a restaurací najdete zde.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Kovalovice 109
Kovalovice 
Web: Stará pošta
Email: staraposta@staraposta.cz
Telefon: 724 315 434

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Slavíkovice u Vyškova - Městská část Rousínova
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Krajčov vrch - Rozhledna Krajčov vrch je stylová stavba vyhlídkové věže na okraji obce Nižná Boca.
Svatojánská rozhledna - Na jihovýchodním okraji obce Liptovský Ján je postavena krásná dřevěná rozhledna.
Vyhlídková věž kostela svatého Egídia Poprad - Věž kostela sv. Egídia v Popradu slouží veřejnosti jako rozhledna.
Rozhledna Vavrišovo - U obce Vavrišovo stojí stylová vyhlídková věž, která je součástí objektu lidové architektury tamního kraje.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.