Pohádková kovárna Selibov

Mezi překrásnými jihočeskými městy Písek a Protivín se ukrývá další zajímavý klenot zdejšího regionu. V malé vísce s názvem Selibov můžete navštívit Pohádkovou kovárnu.

Kdo z vás zatouží alespoň na chvilku usadit se v pohádkovém kraji lesů a luk, v blízkosti Tálinského a Selibovského rybníka, bude mít příležitost setkat se tu s hastrmany, s čerty a vílami, s drakem a s princeznou, s Jeníčkem a Mařenkou, s Karkulkou a zlým vlkem, se skřítkem Šumavousem a s Hejkalem.

Dílnička pro děti i dospělé 

Pohádková kovárna je koncipována jako tvůrčí dílna, kde si můžete vytvořit nebo vymalovat svou pohádkovou postavu. V pohádkovém bludišti potkáte princeznu s panem Králem, velkého medvěda a kašpárka na koni. V maštali se ukrývají dva pohádkoví oslíci jménem Jasmínka a Aladin, děti si je zamilují hned na první pohled.

Stezka čápa Ferdinanda pohádkovým podzámčím 

Pro znalce pohádek je přichystána Stezka čápa Ferdinanda pohádkovým podzámčím. Na dvanácti zastaveních se dozvíte zajímavá vyprávění o pěkných místech v okolí Selibova a když se vám podaří správně odpovědět na 12 soutěžních otázek, stanete se Znalcem českých pohádek.

Obchůdek se suvenýry a knížkami, stálá expozice pohádkových bytostí, čertovské občerstvení 

V pohádkovém obchůdku zakoupíte krásné suvenýry a některou z mnoha pohádkových knížek.

Hodní čerti, kteří jsou jenom v pohádkách, si pro vás připravili něco na zub v Občerstvovně U čertova mlýna.

V pohádkové kovárně je instalována stálá expozice pohádkových bytostí, dozvíte se leccos z historie kovárny a o životě zdejších obyvatel v dávné minulosti, o řemeslné výrobě k zajištění obživy. Kovárna tak přispívá k tradičním hodnotám českého národa, k nimž se řadí i české pohádkové bytosti a jejich příběhy. K poutavému programu přispívá i stálá výstava kovářského umění, umístěná v původním stavení kovárny. Představí se vám tradiční kovářské nástroje.

Umělecká tvorba z mistrovské dílny kreslíře Karla Franty 

A co by to bylo za pohádkovou kovárnu, kdyby v ní chyběli pohádkoví čerti a hastrmani od kreslíře Karla Franty. Od srpna 2013 je tu možné navštívit stálou expozici díla tohoto slavného akademického malíře a ilustrátora. Setkání s tvorbou tohoto výjimečného, milého a laskavého člověka jistě potěší srdce mnohých z vás, jak děti, tak i dospělé nebo seniory. Tato výstava byla realizována za podpory Jihočeského kraje.

Otevírací doba (rok 2017):

leden: ZAVŘENO  
únor: ZAVŘENO  
březen: ZAVŘENO  
duben: soboty, neděle od 10.00 - 17.00 hodin
květen: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
červen: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
červenec: denně od 10.00 - 17.00 hodin
srpen: denně od 10.00 - 17.00 hodin
září: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
říjen: soboty, neděle a PODZIMNÍ PRÁZDNINY (26. - 29. října) od 10.00 - 17.00 hodin
listopad: ZAVŘENO  
prosinec: 1. - 3. ADVENTNÍ VÍKEND (2.,3.,9.,10.,16. a 17. prosince) od 11.00 - 16.00 hodin
prosinec: středa 27., čtvrtek 28., pátek 29., sobota 30. prosince od 11.00 - 16.00 hodin
 
Školní kolektivy se mohou objednat na kterýkoliv všední den i hodinu od dubna do října a v prosinci. Prohlídky Pohádkové kovárny probíhají po celý den, poslední prohlídku je možné absolvovat 15 minut před koncem otevírací doby.
 

Vstupné:

 
    • Jednotné - 75,-Kč
    • Děti do 2 let, ZTP - zdarma

  • VSTUPNÉ PRO ŠKOLNÍ KOLEKTIVY A SKUPINY SE URČUJE DLE PŘEDEM DOMLUVENÉHO ROZSAHU PROGRAMU!!!

Skupinám (nad 15 osob) doporučujeme objednat se předem.

Pro objednané skupiny a školní kolektivy 
otevřeno po domluvě i v jiných termínech.
 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 9.5.2021
Polojasno
21°C
13°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.5hPa
Vítr: 3.3m/s
z jiho-východu
Zítra
Pondělí 10.5.
Jasno
23°C
15°C
Úterý
11.5.2021
Polojasno
26°C
15°C
Středa
12.5.2021
Silný déšť
14°C
9°C
Čtvrtek
13.5.2021
Déšť
9°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Selibov 23
Protivín 
Web: Pohádková kovárna Selibov
Email: info@pohadkovakovarna.cz
Telefon: +420 724 913 100

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Výhon (Akátová věž) - Rozhledna Akátová věž na vrcholu hory Výhon byla postavena v roce 2009. Jedná se o 16 metrů vysokou stavbu z akátových nosníků (odtud také její název), doplněnou vnitřním ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Mokrá - Rozhledna Mokrá je 10 metrů vysoká ocelová stavba s vnitřním točitým schodištěm, postavená v roce 2015. 
Rozhledna Křivoš - Rozhledna Křivoš je malá dřevěná stavba z roku 2004, vysoká 7 metrů.
Rozhledna Klucanina - Rozhledna Klucanina je vysoká 28 metrů a je postavena z betonových kvádrů. Nahradila původní stavbu na kamenné podezdívce z roku 1934.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.