Pohádková kovárna Selibov

Mezi překrásnými jihočeskými městy Písek a Protivín se ukrývá další zajímavý klenot zdejšího regionu. V malé vísce s názvem Selibov můžete navštívit Pohádkovou kovárnu.

Kdo z vás zatouží alespoň na chvilku usadit se v pohádkovém kraji lesů a luk, v blízkosti Tálinského a Selibovského rybníka, bude mít příležitost setkat se tu s hastrmany, s čerty a vílami, s drakem a s princeznou, s Jeníčkem a Mařenkou, s Karkulkou a zlým vlkem, se skřítkem Šumavousem a s Hejkalem.

Dílnička pro děti i dospělé 

Pohádková kovárna je koncipována jako tvůrčí dílna, kde si můžete vytvořit nebo vymalovat svou pohádkovou postavu. V pohádkovém bludišti potkáte princeznu s panem Králem, velkého medvěda a kašpárka na koni. V maštali se ukrývají dva pohádkoví oslíci jménem Jasmínka a Aladin, děti si je zamilují hned na první pohled.

Stezka čápa Ferdinanda pohádkovým podzámčím 

Pro znalce pohádek je přichystána Stezka čápa Ferdinanda pohádkovým podzámčím. Na dvanácti zastaveních se dozvíte zajímavá vyprávění o pěkných místech v okolí Selibova a když se vám podaří správně odpovědět na 12 soutěžních otázek, stanete se Znalcem českých pohádek.

Obchůdek se suvenýry a knížkami, stálá expozice pohádkových bytostí, čertovské občerstvení 

V pohádkovém obchůdku zakoupíte krásné suvenýry a některou z mnoha pohádkových knížek.

Hodní čerti, kteří jsou jenom v pohádkách, si pro vás připravili něco na zub v Občerstvovně U čertova mlýna.

V pohádkové kovárně je instalována stálá expozice pohádkových bytostí, dozvíte se leccos z historie kovárny a o životě zdejších obyvatel v dávné minulosti, o řemeslné výrobě k zajištění obživy. Kovárna tak přispívá k tradičním hodnotám českého národa, k nimž se řadí i české pohádkové bytosti a jejich příběhy. K poutavému programu přispívá i stálá výstava kovářského umění, umístěná v původním stavení kovárny. Představí se vám tradiční kovářské nástroje.

Umělecká tvorba z mistrovské dílny kreslíře Karla Franty 

A co by to bylo za pohádkovou kovárnu, kdyby v ní chyběli pohádkoví čerti a hastrmani od kreslíře Karla Franty. Od srpna 2013 je tu možné navštívit stálou expozici díla tohoto slavného akademického malíře a ilustrátora. Setkání s tvorbou tohoto výjimečného, milého a laskavého člověka jistě potěší srdce mnohých z vás, jak děti, tak i dospělé nebo seniory. Tato výstava byla realizována za podpory Jihočeského kraje.

Otevírací doba (rok 2017):

leden: ZAVŘENO  
únor: ZAVŘENO  
březen: ZAVŘENO  
duben: soboty, neděle od 10.00 - 17.00 hodin
květen: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
červen: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
červenec: denně od 10.00 - 17.00 hodin
srpen: denně od 10.00 - 17.00 hodin
září: soboty, neděle, svátky od 10.00 - 17.00 hodin
říjen: soboty, neděle a PODZIMNÍ PRÁZDNINY (26. - 29. října) od 10.00 - 17.00 hodin
listopad: ZAVŘENO  
prosinec: 1. - 3. ADVENTNÍ VÍKEND (2.,3.,9.,10.,16. a 17. prosince) od 11.00 - 16.00 hodin
prosinec: středa 27., čtvrtek 28., pátek 29., sobota 30. prosince od 11.00 - 16.00 hodin
 
Školní kolektivy se mohou objednat na kterýkoliv všední den i hodinu od dubna do října a v prosinci. Prohlídky Pohádkové kovárny probíhají po celý den, poslední prohlídku je možné absolvovat 15 minut před koncem otevírací doby.
 

Vstupné:

 
    • Jednotné - 75,-Kč
    • Děti do 2 let, ZTP - zdarma

  • VSTUPNÉ PRO ŠKOLNÍ KOLEKTIVY A SKUPINY SE URČUJE DLE PŘEDEM DOMLUVENÉHO ROZSAHU PROGRAMU!!!

Skupinám (nad 15 osob) doporučujeme objednat se předem.

Pro objednané skupiny a školní kolektivy 
otevřeno po domluvě i v jiných termínech.
 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Selibov 23
Protivín 
Web: Pohádková kovárna Selibov
Email: info@pohadkovakovarna.cz
Telefon: +420 724 913 100

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Ornitologická pozorovatelna Lázně Bohdaneč - Na břehu Bohdanečského rybníka poblíž Lázní Bohdaneč byla postavena ornitologická pozorovatelna. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 5 metrů nad zemí.
Ornitologická pozorovatelna Jestřebí - Poblíž obce Jestřebí, v českolipském okrese, na břehu Novozámeckého rybníka vyrostla ornitologická pozorovatelna.
Vyhlídková věž Jablonné v Podještědí - Vyhlídková věž v Jablonném v Podještědí slouží jako rozhledna od roku 2002, po rekonstrukci objektu bývalého farního kostela.
Rozhledna - zřícenina hradu Fredevald - Hrad Fredevald je znám i pod názvem Pustý zámek.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.