Kočičí hrádek

Kočičí hrádek u Slatiňan je zmenšený model romantického hradu. Nachází se v areálu zámku ve Slatiňanech.

Kočičí hrádek nedávno oslavil sté výročí svého vzniku, přečkal obě světové války...

Tato unikátní stavba na malém skalisku z kvarcitu (křemence) vznikla v letech 1898 - 1901 na podnět hraběnky Vilemíny Auerspergové. 

... až přišli vandalové

V roce 2012 se stal naprosto nepochopitelnou obětí vandalismu, zatímco většina z nás dokáže toto stavební dílo ocenit a obdivovat, našli se i tací, co si z hrádku vytvořili oblíbený cíl pro vrhání kamenů. Zdivo bylo značně poškozeno, některé části začaly opadávat a na zdech se objevily hluboké trhliny.

Kočičí hrádek je volně přístupný po modré a zelené turistické cestě.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 25.1.2021
Polojasno
1°C
-3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1005.3hPa
Vítr: 2m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Úterý 26.1.
Zataženo
0°C
-2°C
Středa
27.1.2021
Zataženo
1°C
-3°C
Čtvrtek
28.1.2021
Zataženo
0°C
-3°C
Pátek
29.1.2021
Déšť se sněhem
-1°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Slatiňany 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Prodejna a půjčovna sportovních potřeb Wiki - Půjčovna sportovních potřeb, sloužící i jako prodejna.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Workout park Chrudim - Streetworkout hřiště naleznete také v Chrudimi. Bylo slavnostně otevřeno 8. září 2014, program slavnostního otevření vytvořili chrudimští vyznavači workoutu, společně se zakladatelem SebeRevolty Markem Kaletou.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.
Rozhledna Mostka - Rozhledna Mostka patří k nejstarším kamenným stavbám tohoto druhu v České republice. byla postavena v roce 1910 podle projektu akademického architekta V. Krause.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.