Perníková chaloupka

Perníková chaloupka je vžitý název zdejší lovčí hájenky Ráby, nedaleko Kunětické hory. Slouží jako Muzeum perníku a pohádek.

Hájenka je postavena tak trochu ve stylu, připomínajícím perníkovou chaloupku. Uvnitř chaloupky je umístěno Muzeum perníku a pohádek, jsou zde k vidění rozličná knižní vydání světoznámé pohádky, jejímiž původními autory jsou bratři Grimmové. Seznámit se tu můžete s knihami, jaké čtou děti ve Švédsku, v Rusku, v Německu, v Norsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Španělsku atd.

Ježibaba spí zimním spánkem od Silvestra do března

Těšit se můžete i na zábavný výklad o historii perníkářského řemesla a pardubického perníku spojený s ochutnávkou perníkové dobroty. Chaloupka je otevřena po celý rok, kromě období zimního spánku paní Ježibaby, tedy od Silvestra do první soboty v březnu.

 

Původní hájenka byla postavena v roce 1882, byl to lovecký zámeček v panství barona Richarda Drascheho z Wartinbergu. Za socialismu fungoval jako léčebné zařízení Ústavu pro mentálně postižené, a to do doby, než byl "ústav" přemístěn do nově postaveného objektu v obci Ráby.

 

 

Vstupné (vlastně perníkovné) - tak, jak je uvedeno na oficiálním webu

 

Nevybírá se vstupné, ale PERNÍKOVNÉ® - v roce 2017 ve výši 70 Kč/osoba jakéhokoliv věku. Každý návštěvník ve skupině s průvodcem obdrží od Ježibaby 1 ks lahodného medového perníku PARDUBICKÉ ZLATO o hmotnosti 60 g a k němu (jako přidanou hodnotu) MEDOVÉ ZÁŽITKY ® (chuťové, hmatové, čichové, zrakové a sluchové) z Muzea perníku a expozic Perníkové chaloupky.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Ráby 38
Ráby 
Web: Perníková chaloupka
Email: info@pardub.cz
Telefon: 466 612 474

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Adam Jiroušek - Půjčovna je k dispozici na řece Labe.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Fajmonova lípa - Vyhlídka Fajmonova lípa je v podstatě vyhlídkový chodník, který napodobuje Stezky v oblacích. 
Vyhlídka na starém vodojemu Brodská - Bývalý vodojem se v roce 2013 proměnil na vyhlídkovou věž, odkud můžete nerušeně pozorovat blízké okolí Českomoravské vrchoviny a město Ždírec nad Doubravou.
Červená věž v Litomyšli - Červená věž je součástí Muzea restaurování a historických technologií, které tu bylo zřízeno na počátku devadesátých let. 
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.