Perníková chaloupka

Perníková chaloupka je vžitý název zdejší lovčí hájenky Ráby, nedaleko Kunětické hory. Slouží jako Muzeum perníku a pohádek.

Hájenka je postavena tak trochu ve stylu, připomínajícím perníkovou chaloupku. Uvnitř chaloupky je umístěno Muzeum perníku a pohádek, jsou zde k vidění rozličná knižní vydání světoznámé pohádky, jejímiž původními autory jsou bratři Grimmové. Seznámit se tu můžete s knihami, jaké čtou děti ve Švédsku, v Rusku, v Německu, v Norsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Španělsku atd.

Ježibaba spí zimním spánkem od Silvestra do března

Těšit se můžete i na zábavný výklad o historii perníkářského řemesla a pardubického perníku spojený s ochutnávkou perníkové dobroty. Chaloupka je otevřena po celý rok, kromě období zimního spánku paní Ježibaby, tedy od Silvestra do první soboty v březnu.

 

Původní hájenka byla postavena v roce 1882, byl to lovecký zámeček v panství barona Richarda Drascheho z Wartinbergu. Za socialismu fungoval jako léčebné zařízení Ústavu pro mentálně postižené, a to do doby, než byl "ústav" přemístěn do nově postaveného objektu v obci Ráby.

 

 

Vstupné (vlastně perníkovné) - tak, jak je uvedeno na oficiálním webu

 

Nevybírá se vstupné, ale PERNÍKOVNÉ® - v roce 2017 ve výši 70 Kč/osoba jakéhokoliv věku. Každý návštěvník ve skupině s průvodcem obdrží od Ježibaby 1 ks lahodného medového perníku PARDUBICKÉ ZLATO o hmotnosti 60 g a k němu (jako přidanou hodnotu) MEDOVÉ ZÁŽITKY ® (chuťové, hmatové, čichové, zrakové a sluchové) z Muzea perníku a expozic Perníkové chaloupky.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Ráby 38
Ráby 
Web: Perníková chaloupka
Email: info@pardub.cz
Telefon: 466 612 474

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Adam Jiroušek - Půjčovna je k dispozici na řece Labe.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Bývalé nádraží Střezimíř - Střezimíř je bývalá železniční stanice na trati č. 220 Praha - České Budějovice. Jedná se o Technickou památku České republiky.
Pernštejnská podzemní vodárna - Pernštejnská podzemní vodárna je unikátní historická stavba ze 16. století.
Velký sezemický akvadukt - Velký sezemický akvadukt se dvěma mostními oblouky byl postaven, aby se mohly v tomto místě křižovat dva vodní toky - Zadní Lodranka a Mlýnský potok.
Novákovy garáže - Novákovy garáže je stavba z roku 1932. Jedná se o technickou památku České republiky.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.