Rozhledna Maruška

Zlaté české (valašské) ruce opět prokázaly svou šikovnost a zbudovaly dřevěnou vyhlídkovou věž s netradičním názvem Maruška.

O výstavbě rozhledny mezi Trojákem a vrchem Bludný uvažovali lidé z obce Hošťálková již na počátku nového milénia. Projekt pak vypracoval architekt Antonín Závada a šest zručných řemeslníků se mohlo pustit do díla. Stavěli ji ze 72 kubíků smrkové kulatiny z okolních lesů, a to v rekordním čase půl druhého měsíce.

 

Z kryté vyhlídkové plošiny je nádherný výhled na Pustevny, Radhošť, Lysou horu, ale i na Kelčský Javorník. Rozhledna plní také funkci meteorologickou, měří se zde ryhlost větru, sluneční svit a měřicí přístroje pomáhají i dětem z místního meteorologického kroužku.

Náklady na výstavbu rozhledny přesáhly 580 tisíc Kč, přičemž je z větší části hradilo Ministerstvo pro místní rozvoj.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 30.11.2020
Zataženo
-1°C
-4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1026.9hPa
Vítr: 2m/s
z jiho-jiho-západu
Zítra
Úterý 1.12.
Skoro jasno
-2°C
-5°C
Středa
2.12.2020
Skoro jasno
0°C
-5°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
2°C
1°C
Pátek
4.12.2020
Polojasno
2°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Hošťálková 

Místa v okolí

Ski areál Troják - Skiareál Troják je významným lyžařským centrem v Hostýnských vrších na hranici okresů Vsetín, Zlín a Kroměříž.
Vzdálenost: 2km
Hošťálková - Hošťálková je obec, která se rozprostírá v okrese Vsetín. Leží v kopcovitém terénu Hostýnských vrchů a od Vsetína je obec ve vzdálenosti dvanácti kilometrů směrem na západ.
Vzdálenost: 4km
Ski areál Tesák - V okrese Kroměříž naleznete menší lyžařský areál Tesák.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Trnava - Skiareál Trnava nemá nic společného se slovenským krajským městem, nachází se nedaleko Zlína v Hostýnsko-Vsetínské hornatině. 
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.