Muzeum Lega Tábor

Soukromá muzejní sbírka Lega se nachází v historickém centru města Tábor. Návštěvníci mohou odtud, ze Špitálského náměstí, zavítat i k mnoha památkám města, což činí pobyt v těchto místech o to atraktivnějším. A milovníci stavebnic, zvláště pak kostiček Lega, si zde opravdu přijdou na své. Mohou zde zakoupit i některé limitované edice, exkluzivní sety a stavebnice, které nejsou na trhu běžně dostupné. V nabídce k prodeji jsou i starší kusy výrobků, které se již vůbec neprodávají.

Muzeum Lega pokrývá plochu více než 200 čtverečních metrů interiéru historické budovy v centru Tábora, nedaleko od Žižkova náměstí. Výstavní expozice se dělí tématicky na několik částí (Lego Technic, Lego Ideas, Lego Architecture atd.)

 

Uvedené fotografie jsou patřičně ošetřeny autorskými právy, ovšem jsou pouze ilustrační (zdroj Wikipedie, je zde uvedena i licence a jméno autora, příp. Pixabay - fotografie volně použitelné).

 

V muzeu je umístěno zhruba půl druhého milionu kostiček Lega, do soukromé sbírky neustále přibývají další kousky, mimo to i raritní a exkluzivní modely, jaké stěží někde jinde uvidíte. Nejzajímavějšími exponáty jsou např. Socha Svobody, Eiffelova věž, Tower Bridge, Taj Mahal v Indii, kopie Benešovy vily, táborská restaurace Střelnice v měřítku 1:50 (ta je postavena ze 100 tisíc kostiček).

Zdejšími raritními exponátními kousky jsou originální dřevěné hračky z poloviny minulého století a lisované plastové hračky z téže doby.

Po prohlídce tu čeká na ty nejmenší ratolesti dětský koutek, kde si mohou hrát s LEGO kostičkami, a mnozí z vás uvítají možnost nakoupit nějakou stavebnici v prodejně (kamenný obchod není součástí muzea). K prodeji jsou ne zcela běžné sety stavebnic, co můžete vidět v obchodní síti ČR, mimo jiné i speciální edice, exkluzivní sety a starší stavebnice.

 

Otevírací doba:

září, říjen, listopad, prosinec, leden, únor, březen, duben květen, červen
je otevřeno takto:

Sobota: 10:00 – 17:00
Neděle: 11:00 – 16:00

 

červenec, srpen
je otevřeno takto:

Pondělí: 10:00 – 18:00
Úterý: 10:00 – 18:00
Středa: 10:00 – 18:00
Čtvrtek: 10:00 – 18:00
Pátek: 10:00 – 18:00
Sobota: 10:00 – 18:00
Neděle: 10:00 – 18:00

 

Ve dnech státních svátků je otevřeno
10:00 – 17:00

Pro větší skupiny (školy, školky apod.) je otevřeno kdykoliv po telefonické domluvě.

 

Vstupné:

 

Dítě do 2 let (včetně)                                                              ZDARMA

Dítě  3-5 let (včetně)                                                                 90,- Kč

Dítě  6-15 let                                                                              110,- Kč

! Do 15-ti let doprovod dospělé osoby nutný !

Základní                                                                                     130,- Kč

Rodinné 2 dospělí + 2 děti                                                      450,- Kč

Senior                                                                                          110,- Kč

ZTP, ZTP/P                                                                                   110,- Kč

Student (po předložení karty ISIC)                                          110,- Kč

Skupina (min. 10 osob) / os.                                             100,- Kč / 1 osoba

Foto/video                                                                                ZDARMA

__________________________________________________________________________________

Zvýhodněné vstupné pro ZŠ, MŠ a SŠ

Základní a střední škola                                                    90,- Kč / 1 osoba

Mateřská škola                                                                   70,- Kč / 1 osoba

Doprovod školní skupiny (na 10 dětí/ 1 osoba)                   ZDARMA

Foto/video v rámci školní skupiny                                          ZDARMA

Výše uvedená sazba zahrnuje prohlídku v délce trvání 45-60 minut.
Každá další i započatá hodina + 1000 Kč/hod – nutno předem objednat z důvodu navazujících dalších skupin !!!

 

Ceník vstupného si vyžádejte na emailu info@muzeumlegatabor.cz

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Tábor 
Web: Muzeum Lega Tábor
Email: info@muzeumlegatabor.cz
Telefon: +420 602 697 207

Místa v okolí

Tábor - Tábor je okresní město na severu Jihočeského kraje. Leží asi 55 km severně od Českých Budějovic. Město má přibližně 37 tisíc obyvatel. Centrum Tábora je památkovou rezervací.
Vzdálenost: 1km
Jez Tábor II. (Suchomelův ostrov) - Jez Tábor II. (Suchomelův ostrov) na řece Lužnici, ř. km. 40,7 se šikmou pozvolnou spádovou deskou je za optimálního množství vody sjízdný po tělese jezu, případně otevřenou propustí u tábořiště Suchomelův Ostrov. Nad vysokým pravým břehem se tyčí vyhlídková věž Kotnov u Bechyňské brány, která by rozhodně neměla uniknout Vaší pozornosti, a která patří k oblíbeným turistickým cílům města Tábor.
Vzdálenost: 1km
Kemp Suchomelův ostrov - Tábor - Kemp ve městě Tábor (Čelkovice) na řece Lužnici, na 40,6 ř. km se nachází na ostrově, vzniklém mezi řekou Lužnicí a náhonem. Jsou tu k dispozici grily a ohniště, dřevo je možné zakoupit. U kempu je také restaurace U Lípy s možností snídaní, obědů, večeří. Sprchy s teplou vodou za poplatek. Toto platilo ještě před několika lety, zda je v provozu kemp i dnes (2020), nevíme. Někdo uvádí, že již nefunguje.
Vzdálenost: 1km
Půjčovna lodí - Autonomní a levná půjčovna lodí, kanoí a raftů na řeku Lužnice, Sázava, Vltava, Otava, Berounka aj.
Vzdálenost: 1km
Jez Tábor III. (Veselý - Čelkovice) - Jez Tábor III. na ř. km. 40,0 řeky Lužnice je sice konstruován se šikmou spádovou deskou, ovšem již za středního stavu vody se pod jezem tvoří nebezpečný silný vodní válec. Za nižší a střední vody lze zastavit vpravo na koze a lodě stáhnout propustí, případně přenášet. Za vyšší vody je vhodnější zakotvit vlevo a pracně přenášet po břehu do vzdálenosti asi 100 metrů pod jez. Zhruba 300 metrů pod jezem je postaven velmi pěkný obloukový železobetonový most Antonína Švehly - byl vybudován v letech 1934 - 35. Most je vysoký 25 metrů, dlouhý 167 metrů a při průjezdu pod mostem zde vodáci často zkouší hlasovou ozvěnu.
Vzdálenost: 2km
Půjčovna paddleboardů Tábor Lužnice - Zapůjčení velice stabilních značkových paddleboardů Tambo s vybavením na Lužnici, na Jordáně, rybníku, moři apod.
Vzdálenost: 1km
Půjčovna lodí Dušan Jakubec - Půjčovna lodí, která umožňuje jejich přepravu na řeky Lužnice, Otava, Vltava a Sázava. Slevy jsou nejen pro školní výlety.
Vzdálenost: 1km

Nová místa

+ přidat
Zámecká věž v Pardubicích - Zámecká věž v Pardubicích slouží jako veřejnosti přístupná rozhledna.
Radniční věž Uničov - Radniční věž v Uničově slouží jako rozhledna. Věž je vysoká 45 metrů a poskytuje velmi pěkný výhled na město a blízké okolí.
Rozhledna Bílovice nad Svitavou - Rozhledna v Bílovicích nad Svitavou je vysoká 29 metrů. Jedná se ocelovou konstrukci z roku 2021 s dřevěnými prvky, postavenou na železobetonových základech. Původní projekt z roku 2000 počítal s dřevěnou stavbou.
Radniční věž Opava - Radniční věž na Horním náměstí v Opavě, přezdívaná jako Hláska, je veřejnosti přístupná jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.