Muzeum Lega Tábor

Soukromá muzejní sbírka Lega se nachází v historickém centru města Tábor. Návštěvníci mohou odtud, ze Špitálského náměstí, zavítat i k mnoha památkám města, což činí pobyt v těchto místech o to atraktivnějším. A milovníci stavebnic, zvláště pak kostiček Lega, si zde opravdu přijdou na své. Mohou zde zakoupit i některé limitované edice, exkluzivní sety a stavebnice, které nejsou na trhu běžně dostupné. V nabídce k prodeji jsou i starší kusy výrobků, které se již vůbec neprodávají.

Muzeum Lega pokrývá plochu více než 200 čtverečních metrů interiéru historické budovy v centru Tábora, nedaleko od Žižkova náměstí. Výstavní expozice se dělí tématicky na několik částí (Lego Technic, Lego Ideas, Lego Architecture atd.)

V muzeu je umístěno zhruba půl druhého milionu kostiček Lega, do soukromé sbírky neustále přibývají další kousky, mimo to i raritní a exkluzivní modely, jaké stěží někde jinde uvidíte. Nejzajímavějšími exponáty jsou např. Socha Svobody, Eiffelova věž, Tower Bridge, Taj Mahal v Indii, kopie Benešovy vily, táborská restaurace Střelnice v měřítku 1:50 (ta je postavena ze 100 tisíc kostiček).

Zdejšími raritními exponátními kousky jsou originální dřevěné hračky z poloviny minulého století a lisované plastové hračky z téže doby.

Po prohlídce tu čeká na ty nejmenší ratolesti dětský koutek, kde si mohou hrát s LEGO kostičkami, a mnozí z vás uvítají možnost nakoupit nějakou stavebnici v prodejně (kamenný obchod není součástí muzea). K prodeji jsou ne zcela běžné sety stavebnic, co můžete vidět v obchodní síti ČR, mimo jiné i speciální edice, exkluzivní sety a starší stavebnice.

 

Otevírací doba:

září, říjen, listopad, prosinec, leden, únor, březen, duben květen, červen
je otevřeno takto:

Sobota: 10:00 – 17:00
Neděle: 11:00 – 16:00

 

červenec, srpen
je otevřeno takto:

Pondělí: 10:00 – 18:00
Úterý: 10:00 – 18:00
Středa: 10:00 – 18:00
Čtvrtek: 10:00 – 18:00
Pátek: 10:00 – 18:00
Sobota: 10:00 – 18:00
Neděle: 10:00 – 18:00

 

Ve dnech státních svátků je otevřeno
10:00 – 17:00

Pro větší skupiny (školy, školky apod.) je otevřeno kdykoliv po telefonické domluvě.

 

Vstupné:

Základní                                                          100,-

Důchodci/ZTP                                                   80,-

Studenti (po předložení karty ISIC)               80,-

Děti do 3 let                                               Zdarma

Děti do 150 cm                                                 70,-

( ! Do 15-ti let doprovod dospělé osoby nutný ! )

Děti nad 150 cm                                               80,-

Rodinné vstupné 2 + 2                                   310,-

Skupiny (nad 15 osob)                          70,- / osoba

Fotografování                                                    25,-

Platnost od 1.1.2014

 

Zvýhodněné vstupné pro ZŠ a MŠ

Ceník vstupného si vyžádejte na emailu info@muzeumlegatabor.cz

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 4.7.2020
Polojasno
22°C
15°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.3hPa
Vítr: 2.8m/s
z západu
Zítra
Neděle 5.7.
Polojasno
24°C
17°C
Pondělí
6.7.2020
Skoro jasno
21°C
14°C
Úterý
7.7.2020
Polojasno
17°C
10°C
Středa
8.7.2020
Polojasno
20°C
12°C

Kontakt

Adresa:
Tábor 
Web: Muzeum Lega Tábor
Email: info@muzeumlegatabor.cz
Telefon: +420 602 697 207

Místa v okolí

Tábor - Tábor je okresní město na severu Jihočeského kraje. Leží asi 55 km severně od Českých Budějovic. Město má přibližně 37 tisíc obyvatel. Centrum Tábora je památkovou rezervací.
Vzdálenost: 1km
Jez Tábor II. (Suchomelův ostrov) - Jez Tábor II. (Suchomelův ostrov) na řece Lužnici, ř. km. 40,7 se šikmou pozvolnou spádovou deskou je za optimálního množství vody sjízdný po tělese jezu, případně otevřenou propustí u tábořiště Suchomelův Ostrov. Nad vysokým pravým břehem se tyčí vyhlídková věž Kotnov u Bechyňské brány, která by rozhodně neměla uniknout Vaší pozornosti, a která patří k oblíbeným turistickým cílům města Tábor.
Vzdálenost: 1km
Půjčovna lodí - Autonomní a levná půjčovna lodí, kanoí a raftů na řeku Lužnice, Sázava, Vltava, Otava, Berounka aj.
Vzdálenost: 1km
Kemp Suchomelův ostrov - Tábor - Kemp ve městě Tábor (Čelkovice) na řece Lužnici, na 40,6 ř. km se nachází na ostrově, vzniklém mezi řekou Lužnicí a náhonem. Jsou tu k dispozici grily a ohniště, dřevo je možné zakoupit. U kempu je také restaurace U Lípy s možností snídaní, obědů, večeří. Sprchy s teplou vodou za poplatek.
Vzdálenost: 1km
Jez Tábor III. (Veselý - Čelkovice) - Jez Tábor III. na ř. km. 40,0 řeky Lužnice je sice konstruován se šikmou spádovou deskou, ovšem již za středního stavu vody se pod jezem tvoří nebezpečný silný vodní válec. Za nižší a střední vody lze zastavit vpravo na koze a lodě stáhnout propustí, případně přenášet. Za vyšší vody je vhodnější zakotvit vlevo a pracně přenášet po břehu do vzdálenosti asi 100 metrů pod jez. Zhruba 300 metrů pod jezem je postaven velmi pěkný obloukový železobetonový most Antonína Švehly - byl vybudován v letech 1934 - 35. Most je vysoký 25 metrů, dlouhý 167 metrů a při průjezdu pod mostem zde vodáci často zkouší hlasovou ozvěnu.
Vzdálenost: 2km
Půjčovna paddleboardů Tábor Lužnice - Zapůjčení velice stabilních značkových paddleboardů Tambo s vybavením na Lužnici, na Jordáně, rybníku, moři apod.
Vzdálenost: 1km
Půjčovna lodí Dušan Jakubec - Půjčovna lodí, která umožňuje jejich přepravu na řeky Lužnice, Otava, Vltava a Sázava. Slevy jsou nejen pro školní výlety.
Vzdálenost: 1km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.
Rozhledna Třenická hora - Rozhledna Třenická hora je ve skutečnosti telekomunikační stožár mobilních operátorů, postavený v roce 2007.
Rozhledna Bedřichova vyhlídka - Bedřichova vyhlídka je 14 metrů vysoká stavba dřevěné rozhledny, postavená v roce 2018. Přístup na vrcholový ochoz zajišťuje točité schodiště se 66 schody. 

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.