Lucký vrch

Lucký vrch je oblíbený cíl mnoha turistů, zejména o víkendech a v období prázdnin. Z nejvyššího bodu hory ve tvaru komolého kuželu je za pěkného počasí krásný výhled na Hrubý Jeseník.

Jedno z nejkrásnějších míst na Vysočině

Na vrcholu Luckého vrchu postavil v roce 1928 majitel pily v Poličce, jistý pan Pražan, chatu s výhledem na Praděd. Na začátku 30. let minulého století byl právě Lucký vrch považován za jedno z nejatraktivnějších míst na Vysočině a tak se pan Pražan rozhodl přestavět původní malou chatku na horskou chatu. V roce 1940 byl hotový projekt, stavba povolena a zahájeny první stavební práce. Ještě téhož roku byla stavba dokončena a předána předsedovi Klubu českých turistů v Poličce, kterým nebyl nikdo jiný, než Ladislav Pražan.

Kamna na uhlí a voda ze studny, žádný vodovod 

První návštěvníci si však museli zvyknout na tvrdé podmínky obývání prostor chaty. Nebyl tu žádný vodovod, voda se do pokojů nosila džbánem ze studny, v zimě se topilo výhradně uhlím v malých kamnech, umístěných v každém pokoji. V roce 1941 stávající studna kapacitně již nestačila, byla vyhloubena druhá studna kilometr od chaty a voda z ní sváděna provizorním vodovodem.

Československá lidová armáda a sanatorium Ústřední vojenské nemocnice 

V roce 1950 se správy chaty ujalo sokolské drzžstvo a od roku 1952 byla ve vlastnictví Československé lidové armády. V roce 1959 chatu již využíval Odbrový svaz občanských zaměstnanců vojenské správy. Od druhé poloviny 60. let chata připadla ÚVN (Ústřední vojenské nemocnici v pržaských Střešovicích, která ji otevřela jako závodní zotavovnu (sanatorium). Objekt byl ve vlastnictví ÚVN až do roku 2001.

 

Teprve v roce 2002 jej odkoupil Milič Sypták, který chtěl celý prostor provozovat jako rodinný podnik – penzion s restaurací a místem pro stanování.

Ubytování v chatě pro 38 hostů, finské domky, stanování, karavany, restaurace 

Podle posledních zpráv (zdroj wikipedie) je na Luckém vrchu v provozu bezplatné parkoviště s kapacitou 200 aut, je možné tu tábořit a částečně parkovat s karavany. V územním plánu obce Telecí je výstavba rozhledny a oprava příjezdové komunikace k vrcholu.

Turistická chata dnes pojme 38 nocležníků, sociální zařízení je společné na patře, k dispozici salonek. Je zde i apartmán s vlastním WC a sprchou. Uvnitř chaty funguje restaurace, v letních měsících i s venkovním posezením. Ubytovat se můžete i ve Finských domcích s celkovou kapacitou 18 lůžek.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.10.2020
Polojasno
8°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1017.2hPa
Vítr: 6.1m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 22.10.
Polojasno
12°C
8°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
15°C
10°C
Sobota
24.10.2020
Skoro jasno
13°C
7°C
Neděle
25.10.2020
Skoro jasno
12°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Telecí 
Web: Lucký vrch
Email: hotel@lucky-vrch.cz
Telefon: +420 602 533 789

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.