Lucký vrch

Lucký vrch je oblíbený cíl mnoha turistů, zejména o víkendech a v období prázdnin. Z nejvyššího bodu hory ve tvaru komolého kuželu je za pěkného počasí krásný výhled na Hrubý Jeseník.

Jedno z nejkrásnějších míst na Vysočině

Na vrcholu Luckého vrchu postavil v roce 1928 majitel pily v Poličce, jistý pan Pražan, chatu s výhledem na Praděd. Na začátku 30. let minulého století byl právě Lucký vrch považován za jedno z nejatraktivnějších míst na Vysočině a tak se pan Pražan rozhodl přestavět původní malou chatku na horskou chatu. V roce 1940 byl hotový projekt, stavba povolena a zahájeny první stavební práce. Ještě téhož roku byla stavba dokončena a předána předsedovi Klubu českých turistů v Poličce, kterým nebyl nikdo jiný, než Ladislav Pražan.

Kamna na uhlí a voda ze studny, žádný vodovod 

První návštěvníci si však museli zvyknout na tvrdé podmínky obývání prostor chaty. Nebyl tu žádný vodovod, voda se do pokojů nosila džbánem ze studny, v zimě se topilo výhradně uhlím v malých kamnech, umístěných v každém pokoji. V roce 1941 stávající studna kapacitně již nestačila, byla vyhloubena druhá studna kilometr od chaty a voda z ní sváděna provizorním vodovodem.

Československá lidová armáda a sanatorium Ústřední vojenské nemocnice 

V roce 1950 se správy chaty ujalo sokolské drzžstvo a od roku 1952 byla ve vlastnictví Československé lidové armády. V roce 1959 chatu již využíval Odbrový svaz občanských zaměstnanců vojenské správy. Od druhé poloviny 60. let chata připadla ÚVN (Ústřední vojenské nemocnici v pržaských Střešovicích, která ji otevřela jako závodní zotavovnu (sanatorium). Objekt byl ve vlastnictví ÚVN až do roku 2001.

 

Teprve v roce 2002 jej odkoupil Milič Sypták, který chtěl celý prostor provozovat jako rodinný podnik – penzion s restaurací a místem pro stanování.

Ubytování v chatě pro 38 hostů, finské domky, stanování, karavany, restaurace 

Podle posledních zpráv (zdroj wikipedie) je na Luckém vrchu v provozu bezplatné parkoviště s kapacitou 200 aut, je možné tu tábořit a částečně parkovat s karavany. V územním plánu obce Telecí je výstavba rozhledny a oprava příjezdové komunikace k vrcholu.

Turistická chata dnes pojme 38 nocležníků, sociální zařízení je společné na patře, k dispozici salonek. Je zde i apartmán s vlastním WC a sprchou. Uvnitř chaty funguje restaurace, v letních měsících i s venkovním posezením. Ubytovat se můžete i ve Finských domcích s celkovou kapacitou 18 lůžek.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 12.4.2021
Déšť
11°C
-1°C
Srážky: 3.9mm
Tlak: 1016.2hPa
Vítr: 2.7m/s
z severo-západu
Zítra
Úterý 13.4.
Sněžení
0°C
0°C
Středa
14.4.2021
Zataženo
1°C
-1°C
Čtvrtek
15.4.2021
Sněžení
-1°C
-1°C
Pátek
16.4.2021
Zataženo
4°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Telecí 
Web: Lucký vrch
Email: hotel@lucky-vrch.cz
Telefon: +420 602 533 789

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 
Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách jsou významným zimním letoviskem již mnoho desítek let. Při příležitosti 350. výročí založení obce byla postavena na Světlém vrchu dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Komec - V roce 2014 došlo ke stavebním úpravám bývalého komína, který byl součástí kotelny pro vytápění okolních skleníků. Komín byl přestavěn na rozhlednu s točitým ocelovým schodištěm.
Rozhledna Kamenný vrch - V roce 1928 vyrostla v Brně na Kamenném vrchu betonová stavba vyhlídkové věže. Byla však řadu let ve zchátralém stavu. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.