Lucký vrch

Lucký vrch je oblíbený cíl mnoha turistů, zejména o víkendech a v období prázdnin. Z nejvyššího bodu hory ve tvaru komolého kuželu je za pěkného počasí krásný výhled na Hrubý Jeseník.

Jedno z nejkrásnějších míst na Vysočině

Na vrcholu Luckého vrchu postavil v roce 1928 majitel pily v Poličce, jistý pan Pražan, chatu s výhledem na Praděd. Na začátku 30. let minulého století byl právě Lucký vrch považován za jedno z nejatraktivnějších míst na Vysočině a tak se pan Pražan rozhodl přestavět původní malou chatku na horskou chatu. V roce 1940 byl hotový projekt, stavba povolena a zahájeny první stavební práce. Ještě téhož roku byla stavba dokončena a předána předsedovi Klubu českých turistů v Poličce, kterým nebyl nikdo jiný, než Ladislav Pražan.

Kamna na uhlí a voda ze studny, žádný vodovod 

První návštěvníci si však museli zvyknout na tvrdé podmínky obývání prostor chaty. Nebyl tu žádný vodovod, voda se do pokojů nosila džbánem ze studny, v zimě se topilo výhradně uhlím v malých kamnech, umístěných v každém pokoji. V roce 1941 stávající studna kapacitně již nestačila, byla vyhloubena druhá studna kilometr od chaty a voda z ní sváděna provizorním vodovodem.

Československá lidová armáda a sanatorium Ústřední vojenské nemocnice 

V roce 1950 se správy chaty ujalo sokolské drzžstvo a od roku 1952 byla ve vlastnictví Československé lidové armády. V roce 1959 chatu již využíval Odbrový svaz občanských zaměstnanců vojenské správy. Od druhé poloviny 60. let chata připadla ÚVN (Ústřední vojenské nemocnici v pržaských Střešovicích, která ji otevřela jako závodní zotavovnu (sanatorium). Objekt byl ve vlastnictví ÚVN až do roku 2001.

 

Teprve v roce 2002 jej odkoupil Milič Sypták, který chtěl celý prostor provozovat jako rodinný podnik – penzion s restaurací a místem pro stanování.

Ubytování v chatě pro 38 hostů, finské domky, stanování, karavany, restaurace 

Podle posledních zpráv (zdroj wikipedie) je na Luckém vrchu v provozu bezplatné parkoviště s kapacitou 200 aut, je možné tu tábořit a částečně parkovat s karavany. V územním plánu obce Telecí je výstavba rozhledny a oprava příjezdové komunikace k vrcholu.

Turistická chata dnes pojme 38 nocležníků, sociální zařízení je společné na patře, k dispozici salonek. Je zde i apartmán s vlastním WC a sprchou. Uvnitř chaty funguje restaurace, v letních měsících i s venkovním posezením. Ubytovat se můžete i ve Finských domcích s celkovou kapacitou 18 lůžek.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Telecí 
Web: Lucký vrch
Email: hotel@lucky-vrch.cz
Telefon: +420 602 533 789

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Slopovo - Rozhledna Slopovo ve Slovenském rudohoří poskytuje velmi pěkný výhled do okolní krajiny.
Rozhledna Jasenina - Rozhledna Jasenina je dřevěná vyhlídková věž ve Slovenském rudohoří.
Rozhledna Masarykův dvůr - Mezi Zvolenem a Detvou se nachází vyhlídková věž Masarykův dvůr.
Rozhledna Unimo - Rozhledna UNIMO tak trochu připomíná ubytovací Unimo buňky pro stavbaře.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.