Jurkovičova rozhledna

Jurkovičova rozhledna nedaleko Rožnova pod Radhoštěm se vypíná na Karlově kopci přímo nad Valašským muzeem v přírodě. Stylová stavba z roku 2011 již dokázala přilákat tisíce návštěvníků.

Návrh Dušana Jurkoviče spatřil světlo světa až v roce 2011

Jurkovičova rozhledna nese svůj název podle Dušana Jurkoviče – architekta, který vytvořil její projekt pro Turistický spolek ve Valašském Meziříčí v roce 1896. První snahy o výstavbu rozhledny však přišly až v 60. letech 20. století, ale ze stavby tehdy nakonec sešlo, došlo k ní až v roce 2010.

Rozhledna byla dokončena v prosinci 2011 a slavnostně otevřena pro veřejnost na konci dubna 2012. Dřevěná montovaná konstrukce z kombinace smrku, jedle a dubu stojí na železobetonové podezdívce obložené kamenem. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly do výše 12 milionů korun.

Vzhledem k tomu, že se rozhledna nachází v I. Zóně CHKO Beskydy, byl by problém vykácet všechny vzrostlé stromy v okolí rozhledny, z tohoto důvodu je trochu omezený výhled od severu až po jihovýchod.  Ale i tak lze dobře spatřit západní část obce Hutisko-Solanec, obec Vigantice, rožnovské části: Hážovice, Tylovice, Kramolišov, centrum Rožnova, severní části Rožnova, obce v západní části Rožnovské brázdy, městský park, části Rožnova: Letná, Rybníčky a část Horních Pasek na severu města, masív Radhoště.

Rozhledna je dobře přístupná po zelené turistické cestě a je otevřena většinou pouze od jara do podzimu (zhruba od dubna do října.) Vstupné je spíše symbolické, pohybuje se kolem 30 Kč pro dospělého a polovinu této částky pro děti a seniory. Přesné hodnoty vstupného a otevírací dobu vždy najdete na oficiálním webu.

Otevírací doba:

otevřena denně
1.5. - 30.6. a 1.9. - 15.10.   od 9:00-17:00 hodin
1.7. - 31.8.                          od 9:00-18:00 hodin

otevřena pouze víkendy a státní svátky
1. - 30.4.                      10:00-16:00 hodin
16. - 31.10.
27. - 31.12. denně      10:00-16:00 hodin

 

Vstupné:

Vstupné je spíše symbolické, pohybuje se kolem 40 Kč pro dospělého a polovinu této částky pro děti a seniory. Přesné hodnoty vstupného a otevírací dobu vždy najdete na oficiálním webu.

základní 40 Kč

snížené 20 Kč

rodinné 80 Kč

zvláštní 30 Kč (osoba po předložení karty hosta Rožnov card)... Telefon: 734 354 207

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 23.10.2020
Polojasno
14°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.3hPa
Vítr: 3.5m/s
z jiho-jiho-západu
Zítra
Sobota 24.10.
Polojasno
12°C
8°C
Neděle
25.10.2020
Jasno
15°C
8°C
Pondělí
26.10.2020
Polojasno
15°C
11°C
Úterý
27.10.2020
Déšť
9°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Rožnov pod Radhoštěm 
Web: Jurkovičova rozhledna
Telefon: 739 503 636

Místa v okolí

Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm je město, které se rozprostírá v okrese Vsetín. Rozkládá se na obou březích řeky Rožnovská Bečva na úpatí Vsetínských vrchů.
Vzdálenost: 2km
Malé workoutové hřiště Rožnov - Malé workoutové hřiště na louce u sídlišt Láz
Vzdálenost: 3km
Dolní Bečva - Dolní Bečva je obec, která se rozprostírá v okrese Vsetín. Zaujímá plochu o velikosti 2004 hektarů.
Vzdálenost: 3km
Workoutové hřiště Rožnov - Velké workoutové hřiště v parku před zimním stadionem
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Zubří u Valašského Meziříčí - Zubří je město, které se rozprostírá v okrese Vsetín. Zaujímá plochu o velikosti 2839 hektarů.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.