Podolský most

Podolský most se za socialismu jmenoval Most Klementa Gottwalda. Železobetonová konstrukce postavená v průběhu druhé světové války propojila překlenutím Vltavy města Tábor a Písek.

Krásný most Evropy nahradil Stádlecký řetězový most z poloviny 19. století

Podolský most postavený v letech 1939 – 1943 nahradil starý řetězový most, který v těchto místech stál od roku 1848. Řetězový most byl pak v roce 1960 demontován pžed napouštěním Orlické přehrady a znovu sestaven nedaleko obcí Stádlec a Opařany na řece Lužnici, kde je v provozu dodnes jako unikátní technická památka.

Nový podolský most byl projektován v polovině 30. let, projekt získal zlatou medaili na architektonické výstavě v Paříži v roce 1937. Z výstavy si také odnesl přízvisko Le beau pont de l´Europe (Krásný most Evropy). Úspěšný byl i na výstavě v roce 1939 v Belgii.

V průběhu druhé světové války tvořil most strategický dopravní bod, od dubna 1945 tudy ustupovala německá vojska do amerického zajetí. V květnu 1945 tu na sovětská vojska vyčkávaly americké jednotky, protože oba břehy Vltavy byly předem smluvenou demarkační linií mezi americkou a sovětskou částí osvobozované republiky.

Most je dlouhý 510 metrů a široký pouhých 8,5 metru. Samotná vozovka je široká 6,5 metru a zbytek šíře zabírají chodníky. Povrch vozovky se nachází zhruba ve výšce 60 metrů nad hladinou Vltavy. Hlavní mostní pole podpírá oblouk v délce 150 metrů.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 16.5.2021
Skoro jasno
16°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1004.4hPa
Vítr: 3.1m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pondělí 17.5.
Deštivo
13°C
9°C
Úterý
18.5.2021
Deštivo
14°C
8°C
Středa
19.5.2021
Déšť
13°C
7°C
Čtvrtek
20.5.2021
Deštivo
14°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Podolí I 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mikulčice - Rozhledna Mikulčice je ocelová stavba, vysoká 30 metrů.
Rozhledna Holý vrch - Rozhledna Holý vrch je šest metrů vysoká dřevěná stavba z roku 2015.
Rozhledna Drahy - Rozhledna Drahy je 19 metrů vysoká stavba, která pochází z roku 2009.
Rozhledna Zlobice - Rozhledna Zlobice je jednou z vojenských staveb z doby socialismu, která byla postavena v roce 1972 jako součást výcvikového prostoru.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.