Jeskyně Balcarka

Jeskyně Balcarka nedaleko od Ostrova u Macochy vznikla v průběhu statisíců let ve skalnatém meandru Suchého žlebu, který je přezdíván Balcarovou skálou. Prostory jeskyně jsou přístupné z pět metrů vysokého vchodu, který byl využíván již ve starší době kamenné. V jeskyni byly nalezeny ostatky čtvrtohorních zvířat, ohniště a kamenné nástroje.

Obrovské podzemní prostory a nádherná krápníková výzdoba

Jeskyni důkladně poprvé zkoumal Josef Šamalík ve 20. letech minulého století. V roce 1936 byly části jeskyně vzájemně propojeny v jeden složitý systém chodeb a dómů, který se nachází ve dvou patrech. Jeskyni vytvořila voda Krasovského potoka a potoka Lopače. Přístupné prostory Fochův dóm a Dóm zkázy jsou jedny z nejrozsáhlejších v celém Moravském krasu a jejich krápníková výzdoba se řadí mezi nejkrásnější přístupné jeskyně v České republice. Z tohoto důvodu je jeskyně Balcarka každoročně v sezóně v obležení návštěvníků. Další zajímavé části tohoto jeskynního komplexu jsou tzv. Rotunda, Galerie, Jubilejní dómy Masarykovy a Popeluška.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 27.1.2021
Polojasno
0°C
-4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.7hPa
Vítr: 4.8m/s
z severo-západu
Zítra
Čtvrtek 28.1.
Zataženo
0°C
0°C
Pátek
29.1.2021
Déšť se sněhem
0°C
2°C
Sobota
30.1.2021
Zataženo
3°C
-5°C
Neděle
31.1.2021
Skoro jasno
-4°C
-10°C

Kontakt

Adresa:
Ostrov u Macochy 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.