Milovy

Milovy jsou vyhledávané rekreační středisko na Vysočině ve Žďárských vrších. Tvoří je osmihektarový rybník, hotel Devět skal, autokemp a celá řada podnikových rekreačních objektů.

Poklidná dovolená v srdci Českomoravské vrchoviny

Návštěvníkům této malebné lokality jsou k dispozici tři restaurace, obchody a ostatní služby naleznete v nedalekém Sněžném nebo ve Svratce. Milovníci přírody a klidné dovolené si tu v řídce osídlené oblasti republiky přijdou na své.

Osada Milovy je zmiňována poprvé v roce 1731, kdy tu byly postaveny první tři domky poblíž Milovského rybníka. (Rybník byl založen v roce 1610 Vilémem Dubským z Třebomyslic.) Deset let po vzniku osady tu byla uvedena do provozu vysoká pec, která produkovala ocel necelých sto let. Poblíž pece byl v provozu i hamr, ten ukončil svou činnost až v roce 1869.

Od roku 1850 jsou Milovy součástí městečka Sněžné.

V roce 1935 nechal vystavět Alois Chocholáč u Milovského rybníka turistický hotel, který začal se vznikem Československé socialistické republiky v roce 1948 sloužit jako tzv. Zotavovna ROH Devět skal. V roce 1989 přestal jako zotavovna plnit svůj účel a byl tu postaven nový velký hotel Devět skal.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Deštivo
12°C
4°C
Srážky: 0.9mm
Tlak: 1014.6hPa
Vítr: 2.5m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Polojasno
6°C
1°C
Pátek
23.4.2021
Skoro jasno
8°C
-1°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
10°C
5°C
Neděle
25.4.2021
Polojasno
9°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Sněžné 

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.