Milovy

Milovy jsou vyhledávané rekreační středisko na Vysočině ve Žďárských vrších. Tvoří je osmihektarový rybník, hotel Devět skal, autokemp a celá řada podnikových rekreačních objektů.

Poklidná dovolená v srdci Českomoravské vrchoviny

Návštěvníkům této malebné lokality jsou k dispozici tři restaurace, obchody a ostatní služby naleznete v nedalekém Sněžném nebo ve Svratce. Milovníci přírody a klidné dovolené si tu v řídce osídlené oblasti republiky přijdou na své.

Osada Milovy je zmiňována poprvé v roce 1731, kdy tu byly postaveny první tři domky poblíž Milovského rybníka. (Rybník byl založen v roce 1610 Vilémem Dubským z Třebomyslic.) Deset let po vzniku osady tu byla uvedena do provozu vysoká pec, která produkovala ocel necelých sto let. Poblíž pece byl v provozu i hamr, ten ukončil svou činnost až v roce 1869.

Od roku 1850 jsou Milovy součástí městečka Sněžné.

V roce 1935 nechal vystavět Alois Chocholáč u Milovského rybníka turistický hotel, který začal se vznikem Československé socialistické republiky v roce 1948 sloužit jako tzv. Zotavovna ROH Devět skal. V roce 1989 přestal jako zotavovna plnit svůj účel a byl tu postaven nový velký hotel Devět skal.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.11.2019
Deštivo
8°C
2°C
Srážky: 1.5mm
Tlak: 1008.7hPa
Vítr: 7.4m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Úterý 19.11.
Zataženo
7°C
6°C
Středa
20.11.2019
Zataženo
7°C
6°C
Čtvrtek
21.11.2019
Zataženo
8°C
7°C
Pátek
22.11.2019
Déšť
7°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Sněžné 

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rybník Velká Ohrazenice - Rybník Velká Ohrazenice vznikl v 16. století zásluhou pánů z Hradce, kteří zde budovali po vzoru českých rybníkářů umělé vodní plochy.
Rybník Starý u Soběslavi - Rybník s názvem Starý u Soběslavi patří do soustavy čtyř vodních ploch (Lickov, Poloboží, Velký). 
Velký řečický rybník - Na okraji Kardašovy Řečice se nachází vodní plocha s ostrůvkem s názvem Velký řečický rybník. 
Rybník Ptačí Blato - Rybník Ptačí Blato se nachází nedaleko Lomnice nad Lužnicí, v těsném sousedství rybníka Krčín. Stavěl se současně s ním, v 16. století a jeho rozloha byla zhruba o polovinu větší, než ta dnešní.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.