Kohout

Kohout je nejvyšší hora Slepičích hor, které jsou součástí podhůří Novohradských hor. Vypíná se nad terénem několik kilometrů od jihočeského města Kaplice.

Na vrcholu hory je vztyčen žulový sloup z roku 1860, který ve své době označoval bod I. řádu trigonometrické sítě. V minulém století k žulovému sloupu přibyla i dřevěná dvoupatrová triangulační věž, ta se však v roce 1965 zřítila a nahradila ji dřevěná vojenská pozorovatelna.

Vojenská pozorovatelna byla později využívána jako rozhledna, ovšem pouze do roku 1993, kdy musela být pro svůj špatný technický stav stržena.

Výstavba nové rozhledny na Kohoutu neprošla

Vedení obecního úřadu Besednice usilovalo od poloviny 90. let o výstavbu nové moderní rozhledny, ovšem původní záměr vystavět na Kohoutu vysílač s rozhlednou neprošel schvalovacím řízením. V roce 2002 však nakonec telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou postavena byla, ale ne na Kohoutu, nýbrž na návrší Slabošovka – od Besednice asi kilometr západním směrem.

Namísto rozhledny je zde pouze nepřístupný vysílač Ministrestva vnitra

V současné době zde stojí pouze ocelová věž Ministerstva vnitra z roku 2003, kde je umístěno utajované vysílací zařízení. Věž není samozřejmě přístupná veřejnosti, ale zajímavý výhled z věže by to rozhodně nebyl, neboť je vrcholek hory Kohout celý zalesněný.

Zajímavostí je, že hora Kohout je častokrát mylně považována za tzv. Střed Evropy. K této mystifikaci zřejmě přispěl latinský nápis na kamenném sloupu ve tvaru komolého čtyřbokého jehlanu.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Soběnov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Javorová alej Dobkovičky - Před obcí Dobkovičky na Litoměřicku, v krajině Českého středohoří, se nachází památné stromořadí.
Jírovcová alej v Břvanech - V obci Břvany, v trojúhelníku měst Most, Louny a Žatec se nachází památná jírovcová alej.
Lipová alej pod Řípem - Pod horou Říp se nachází státem chráněné památné stromy.
Skupina památných lip - V Liběchově se nachází skupina památných lip srdčitých.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.