EDEN ARÉNA

EDEN ARÉNA je fotbalový stadion v Praze – Vršovicích. Jeden z nejznámějších fotbalových stánků v České republice je domovským zázemím fotbalového klubu SK Slavia Praha. V Eden aréně se pořádají i zápasy české fotbalové reprezentace a konají se tu často i různé sportovní a kulturní akce.

Nejmodernější a největší fotbalový stadion v České republice vlastní čínská společnost CEFC, která je majitelem i samotné Slavie. V letech 2009 – 2013 se stadion jmenoval Synot Tip Aréna, od roku 2014 je oficiální název stadionu EDEN ARÉNA (se všemi velkými písmeny).

Stadion byl uveden do provvozu 7. května 2008 exhibičním zápasem proti týmu Oxford University A.F.C. (Byl to tehdy vůbec první anglický tým, se kterým mužstvo pražské Slavie hrálo). Slavnostní výkop zápasu provedl František Veselý a kromě současných hráčů Slavie si v něm zahráli i někteří slavní hráči klubové historie Slavie. Slavia tehdy zvítězila 5:0 a branky vstřelili Vladimír Šmicer, Pavel Kuka, Marek Jarolím, Jaroslav Černý a Ivo Knoflíček.

První zápas oficiální fotbalové soutěže se na tomto stadionu odehrál 17. kbětna 2008, šlo o poslední kolo 1. Gambrinus ligy 2007/2008. Byl to zápas Slavie s Jabloncem nad Nisou, zápas skončil remízou a před úplně vyprodaným stadionem tak Slavia vybojovala mistrovský titul.

Stadion v současné době pojme 20 617 diváků, včetně VIP. jsou zde k dispozici kancelářské a obchodní plochy, parkoviště, hotel a sport bar.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Vladivostocká
Praha 
Web: EDEN ARÉNA
Email: info@stadioneden.cz
Telefon: +420 272 118 100

Místa v okolí

Workout park Praha - Vršovice (Pod Bohdalcem) - V městské části Praha - Vršovice, nad stadionem pražské Slavie, se nachází workout hřiště.
Vzdálenost: 1km
Bunkr Parukářka (protiatomový kryt) - Protiatomový bunkr Parukářka je podzemní komplex na vrchu Sv. Kříže v Praze na Žižkově.
Vzdálenost: 3km
ABC - sport, s. r. o. - Půjčovna nabízí lodě a rafty, které můžete vyzkoušet na řece Vltavě.
Vzdálenost: 1km
Platanové stromořadí Praha Nusle - I Praha se může pochlubit krásnými stromořadími. Jedno z nich se nachází v Nuslích.
Vzdálenost: 2km
Jiráskova alej - V Praze Strašnicích v ulici V Olšinách se nachází významné stromořadí - Jiráskova alej.
Vzdálenost: 2km
Břestovcová alej - V Praze na Vinohradech se ve staré činžovní zástavbě v Lužické ulici nachází velmi významné stromořadí.
Vzdálenost: 2km
Street Workout hřiště Praha - Strašnice - V městské části Praha - Strašnice je k dispozici venkovní cvičiště, které zde vybudovala firma RVL13 (Revolution 13).
Vzdálenost: 2km

Nová místa

+ přidat
Most bývalé Polní dráhy - Ocelový most přes plavební kanál u Vltavy v Praze Bubenči, postavený v roce 1908, je v současné době technickou památkou.
Ozubnicová trať Tanvald - Harrachov - Z Tanvaldu do Harrachova, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, byla na počátku dvacátého století vybudována ozubnicová trať.
Lipová alej republiky Hlince - V roce 2018 byla vysázena lipová alej v katastru obce Hlince poblíž Berounky.
Břekové stromořadí - Alej jeřábů břeků nedaleko řeky Berounky je krásnou ozdobou.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.