EDEN ARÉNA

EDEN ARÉNA je fotbalový stadion v Praze – Vršovicích. Jeden z nejznámějších fotbalových stánků v České republice je domovským zázemím fotbalového klubu SK Slavia Praha. V Eden aréně se pořádají i zápasy české fotbalové reprezentace a konají se tu často i různé sportovní a kulturní akce.

Nejmodernější a největší fotbalový stadion v České republice vlastní čínská společnost CEFC, která je majitelem i samotné Slavie. V letech 2009 – 2013 se stadion jmenoval Synot Tip Aréna, od roku 2014 je oficiální název stadionu EDEN ARÉNA (se všemi velkými písmeny).

Stadion byl uveden do provvozu 7. května 2008 exhibičním zápasem proti týmu Oxford University A.F.C. (Byl to tehdy vůbec první anglický tým, se kterým mužstvo pražské Slavie hrálo). Slavnostní výkop zápasu provedl František Veselý a kromě současných hráčů Slavie si v něm zahráli i někteří slavní hráči klubové historie Slavie. Slavia tehdy zvítězila 5:0 a branky vstřelili Vladimír Šmicer, Pavel Kuka, Marek Jarolím, Jaroslav Černý a Ivo Knoflíček.

První zápas oficiální fotbalové soutěže se na tomto stadionu odehrál 17. kbětna 2008, šlo o poslední kolo 1. Gambrinus ligy 2007/2008. Byl to zápas Slavie s Jabloncem nad Nisou, zápas skončil remízou a před úplně vyprodaným stadionem tak Slavia vybojovala mistrovský titul.

Stadion v současné době pojme 20 617 diváků, včetně VIP. jsou zde k dispozici kancelářské a obchodní plochy, parkoviště, hotel a sport bar.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Vladivostocká
Praha 
Web: EDEN ARÉNA
Email: info@stadioneden.cz
Telefon: +420 272 118 100

Místa v okolí

Workout park Praha - Vršovice (Pod Bohdalcem) - V městské části Praha - Vršovice, nad stadionem pražské Slavie, se nachází workout hřiště.
Vzdálenost: 1km
Bunkr Parukářka (protiatomový kryt) - Protiatomový bunkr Parukářka je podzemní komplex na vrchu Sv. Kříže v Praze na Žižkově.
Vzdálenost: 3km
ABC - sport, s. r. o. - Půjčovna nabízí lodě a rafty, které můžete vyzkoušet na řece Vltavě.
Vzdálenost: 1km
Street Workout hřiště Praha - Strašnice - V městské části Praha - Strašnice je k dispozici venkovní cvičiště, které zde vybudovala firma RVL13 (Revolution 13).
Vzdálenost: 2km
Kiin Modern Thai Restaurant - Thajska Kuchyn s velmi prijatelnou cenovou nabitku a velmi dobre pripravena jidlo s combinace chute z Asia a Europa. Moderni prostredi a lokalika blizko centrum vedle televizni vez.
Vzdálenost: 2km
Napalubu, s. r. o. - Půjčovna má k dispozici lodě na řece Vltavě.
Vzdálenost: 2km
Žižkov na Žižkově - Pivovar Moravský Žižkov dorazil do Prahy a ne náhodou na Žižkov. Poctivá česká kuchyně, jenž uspokojí maso-žrouta i vegana, domácí limonády, čerstvé mošty a jiné a jiné dobroty. Jste srdečně zváni.
Vzdálenost: 2km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Letní Strana - V Rokytnici nad Jizerou (v Dolní Rokytnici) se nachází zajímavé vyhlídkové místo.
Bílá skála - Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Jizerských horách je Bílá skála, nedaleko Pasek nad Jizerou.
Šulíkova skála - Šulíkova skála je krásné vyhlídkové místo na panorama Jizerských hor.
Vyhlídka nad Desnou - Nad městem Desná, v Jizerských horách, se nachází velmi působivá vyhlídka na panorama Jizerských hor.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.