Rozhledna Boiika

Rozhledna Boiika nedaleko Nasavrk byla pojmenována podle keltského kmene Bójů. Dnes je významnou součástí Keltské stezky Železnými horami, na které můžete mimo jiné spatřit pozůstatky keltského oppida.

Z vyhlídkové plošiny je velmi pěkný výhled na oblast Polabí, na hřbet Železných hor a za dobré dohlednosti zahlédnete i Krkonoše, Orlické hory, Králický sněžník a horský masiv Hrubého Jeseníku.

Boiika se řadí k nejmladším rozhlednám Pardubického kraje, byla zpřístupněna veřejnosti 20. 5. 2006. Tato zajímavá dřevěná stavba s krytým ochozem je vysoká 14,5 metru, rozhlížet se po krajině budete z výšky 11 metrů nad zemským povrchem.

Parkoviště se nachází přímo pod rozhlednou a jestliže se vydáte tímto směrem na koňském hřbetu, koně můžete uvázat přímo u rozhledny. 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 27.5.2017
Jasno
18°C
12°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1023.5hPa
Vítr: 2.4m/s
z severo-východu
Zítra
Neděle 28.5.
Jasno
19°C
15°C
Pondělí
29.5.2017
Polojasno
23°C
17°C
Úterý
30.5.2017
Zataženo
27°C
18°C
Středa
31.5.2017
Skoro jasno
21°C
14°C

Kontakt

Adresa:
České Lhotice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Jizerská magistrála - Jizerská magistrála je systém běžkařských turistických tras v Jizerských horách (pouze na české straně), který dosahuje úctyhodné délky 170 kilometrů.
Lucký vrch - Lucký vrch je oblíbený cíl mnoha turistů, zejména o víkendech a v období prázdnin. Z nejvyššího bodu hory ve tvaru komolého kuželu je za pěkného počasí krásný výhled na Hrubý Jeseník.
Myjava - Myjava je menší město v Trenčínském kraji, žije zde zhruba 12 tisíc obyvatel. Pro zdejší oblast je typické tzv. Kopaničářské nářečí s častou absencí háčků a čárek ve většině slov. Myjavu proslavila především výroba armatur ve 20. století.
Autokemp Brodský - Autokemp Brodský je příjemný rodinný kemp na břehu rybníka Brodský nedaleko městečka Červený Kostelec. Vyhledávaná lokalita Podkrkonoší je lákavým cílem milovníků klidné tuzemské dovolené, především rybářů, cykloturistů a rodin s dětmi. 

Nové ubytování

+ přidat
Špindlerova bouda - Špindlerova bouda (Špindlerovka) je horská bouda v Krkonoších na hranici s Polskem a nachází se, jak už samotný název napovídá, nedaleko Špindlerova Mlýna.
Prezidentská chata - Prezidentská chata byla otevřena pro veřejnost již v roce 1929. Tehdy byly známa pod názvem Spolkový dům dělnického turistického spolku Přátelé přírody. Chata se mezi lidmi těšila velké oblibě, v době svého vzniku zde bylo k dispozici 11 pokojů (celkem 44 lůžek) a turistická ubytovna pro necelou stovku dalších hostů.
Penzion Pod Hájkem - Pravá farmářská restaurace - zpracování faremní bio-produkce.
Penziónek na Mlýně Krkavci - Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zázemím a kuchyní. K dispozici jsou 3 apartmá pro max. 13 osob.

Nové restaurace

+ přidat
Louka - Veganská Pizza - Vizza - na rozvoz po Liberci.
Hospůdka u Janičky - Příjemné posezení,výborný 12-ti stupñový Poutník,studená kuchyně,pochutiny k pivu,venkovní zahrádka,projekce sportovních akcí,pohodový personál. Srdečně zveme!
Rožmberská bašta - Najdete nás přímo v centru jihočeské Třeboně.Jsme rybí restaurace,v létě krásné a klidné posezení na venkovní terase.
Burger Grill pub - Stylová restaurace s grilovanými specialitami se nachází u hlavní tepny kousek od centra Jablonce nad Nisou. Kapacita čítá 70 míst a je rozprostřena do dvou podlaží.