Rozhledna Boiika

Rozhledna Boiika nedaleko Nasavrk byla pojmenována podle keltského kmene Bójů. Dnes je významnou součástí Keltské stezky Železnými horami, na které můžete mimo jiné spatřit pozůstatky keltského oppida.

Z vyhlídkové plošiny je velmi pěkný výhled na oblast Polabí, na hřbet Železných hor a za dobré dohlednosti zahlédnete i Krkonoše, Orlické hory, Králický sněžník a horský masiv Hrubého Jeseníku.

Boiika se řadí k nejmladším rozhlednám Pardubického kraje, byla zpřístupněna veřejnosti 20. 5. 2006. Tato zajímavá dřevěná stavba s krytým ochozem je vysoká 14,5 metru, rozhlížet se po krajině budete z výšky 11 metrů nad zemským povrchem.

Parkoviště se nachází přímo pod rozhlednou a jestliže se vydáte tímto směrem na koňském hřbetu, koně můžete uvázat přímo u rozhledny. 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 8.3.2021
Sněhové přeháňky
1°C
-5°C
Srážky: 0.8mm
Tlak: 1021.5hPa
Vítr: 2.6m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Úterý 9.3.
Zataženo
2°C
-3°C
Středa
10.3.2021
Mrznoucí déšť
3°C
-2°C
Čtvrtek
11.3.2021
Mrznoucí déšť
2°C
5°C
Pátek
12.3.2021
Skoro jasno
6°C
0°C

Kontakt

Adresa:
České Lhotice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Soumarské rašeliniště - Rozhledna Soumarské rašeliniště je dřevěná stavba z roku 2011.
Rozhledna Jezerní slať - Rozhledna Jezerní slať je menší vyhlídková stavba z dřevěných trámků, postavená v roce 1997. 
Klostermannova rozhledna - Klostermannova rozhledna je kamenná stavba vyhlídkové věže z roku 1938.
Rozhledna Velký Kamýk - Rozhledna Velký Kamýk je ocelová stavba vysílače mobilních operátorů, postavená v roce 2002. Stožár je vysoký 55 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.