Rozhledna Heřmanova Huť

Rozhledna Heřmanova Huť je unikátní stavba vyhlídkové věže, která vznikla nápaditým využitím starého vodojemu. 

Starý vodojem tu stojí téměř 110 let - slouží dnes jako rozhledna

Vodojem byl v provozu od roku 1908 a byl využíván výhradně pro potřeby pivovaru Vlkýš. Pivovar však po čase zanikl, ale vodojem ne, ten pak zásoboval vodou zemědělské družstvo ještě dalších 30 let. Posledním rokem provozu vodojemu byl rok 1960, od té doby jen postupně chátral a na své dnešní pozoruhodné využití si musel počkat dalších 50 let. 

V roce 2011 vznikl zajímavý projekt přestavět vodojem na rozhlednu. Po drobných opravách nosné konstrukce a nové faasádě bylo přistavěno venkovní točité schodiště a 21. října 2011 byla rozhledna slavnostně otevřena pro veřejnost. Přístupná je vždy o víkendu, případně po předchozí domluvě i v jiný termín. 

K vyhlídkové plošině ve výšce 16 metrů nad zemí vede 75 ocelových schodů a je odtud velmi působivý výhled na Heřmanovu Huť, na hřeben Českého lesa a Brdy.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 26.1.2021
Sněžení
-1°C
-2°C
Srážky: 1.6mm
Tlak: 1013hPa
Vítr: 4.5m/s
z jiho-západu
Zítra
Středa 27.1.
Polojasno
0°C
-1°C
Čtvrtek
28.1.2021
Zataženo
-1°C
-4°C
Pátek
29.1.2021
Déšť
3°C
3°C
Sobota
30.1.2021
Zataženo
-2°C
-6°C

Kontakt

Adresa:
Zahradní
Heřmanova Huť 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.