Rozhledna Heřmanova Huť

Rozhledna Heřmanova Huť je unikátní stavba vyhlídkové věže, která vznikla nápaditým využitím starého vodojemu. 

Starý vodojem tu stojí téměř 110 let - slouží dnes jako rozhledna

Vodojem byl v provozu od roku 1908 a byl využíván výhradně pro potřeby pivovaru Vlkýš. Pivovar však po čase zanikl, ale vodojem ne, ten pak zásoboval vodou zemědělské družstvo ještě dalších 30 let. Posledním rokem provozu vodojemu byl rok 1960, od té doby jen postupně chátral a na své dnešní pozoruhodné využití si musel počkat dalších 50 let. 

V roce 2011 vznikl zajímavý projekt přestavět vodojem na rozhlednu. Po drobných opravách nosné konstrukce a nové faasádě bylo přistavěno venkovní točité schodiště a 21. října 2011 byla rozhledna slavnostně otevřena pro veřejnost. Přístupná je vždy o víkendu, případně po předchozí domluvě i v jiný termín. 

K vyhlídkové plošině ve výšce 16 metrů nad zemí vede 75 ocelových schodů a je odtud velmi působivý výhled na Heřmanovu Huť, na hřeben Českého lesa a Brdy.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Zahradní
Heřmanova Huť 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.
Zámecká věž v Pardubicích - Zámecká věž v Pardubicích slouží jako veřejnosti přístupná rozhledna.
Radniční věž Uničov - Radniční věž v Uničově slouží jako rozhledna. Věž je vysoká 45 metrů a poskytuje velmi pěkný výhled na město a blízké okolí.
Rozhledna Bílovice nad Svitavou - Rozhledna v Bílovicích nad Svitavou je vysoká 29 metrů. Jedná se ocelovou konstrukci z roku 2021 s dřevěnými prvky, postavenou na železobetonových základech. Původní projekt z roku 2000 počítal s dřevěnou stavbou.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.