Rozhledna Heřmanova Huť

Rozhledna Heřmanova Huť je unikátní stavba vyhlídkové věže, která vznikla nápaditým využitím starého vodojemu. 

Starý vodojem tu stojí téměř 110 let - slouží dnes jako rozhledna

Vodojem byl v provozu od roku 1908 a byl využíván výhradně pro potřeby pivovaru Vlkýš. Pivovar však po čase zanikl, ale vodojem ne, ten pak zásoboval vodou zemědělské družstvo ještě dalších 30 let. Posledním rokem provozu vodojemu byl rok 1960, od té doby jen postupně chátral a na své dnešní pozoruhodné využití si musel počkat dalších 50 let. 

V roce 2011 vznikl zajímavý projekt přestavět vodojem na rozhlednu. Po drobných opravách nosné konstrukce a nové faasádě bylo přistavěno venkovní točité schodiště a 21. října 2011 byla rozhledna slavnostně otevřena pro veřejnost. Přístupná je vždy o víkendu, případně po předchozí domluvě i v jiný termín. 

K vyhlídkové plošině ve výšce 16 metrů nad zemí vede 75 ocelových schodů a je odtud velmi působivý výhled na Heřmanovu Huť, na hřeben Českého lesa a Brdy.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Zahradní
Heřmanova Huť 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Gbely (Ostrý vrch) - Rozhledna Ostrý vrch je zděná stavba vyhlídkové věže s dřevěnou zastřešenou nástavbou.
Rozhledna Skalica - Rozhledna Skalica je součástí přístaviště Baťova kanálu. Jedná se o dřevěnou vyhlídkovou věž se 45 schody.
Rozhledna Šumárnik - Rozhledna Šumárnik je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídky, která však poskytuje krásný výhled do krajiny.
Rozhledna Žalostná - Rozhledna Žalostná je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídkové věže se sedlovou stříškou.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.