Letiště Leoše Janáčka Ostrava

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je od roku 2007 nový název bývalého Letiště Ostrava-Mošnov. Svou rozlohou se jedná o druhé největší letiště v České republice s mezinárodním provozem. Nachází se nedaleko od města Příbor a mezinárodní dálnice D1. Z letiště je centrum Ostravy vzdáleno 23 km a centrum Frýdku Místku 20 km.

Z polního vojenského letiště Luftwafe moderní mezinárodní letištní komplex 

Předchůdcem dnešního moderního letištního komplexu bylo polní vojenské letiště fašistické Luftwafe z roku 1939, které sloužilo k útoku na území Polska. Stálý letištní areál se zde začal stavět až v roce 1956, byl dokončen za ti roky a byl sem pak převeden provoz z tehdy již zastaralého letiště v ostravě Hrabůvce. 

Okupace Československa Sovětskou armádou 21.8.1968

První civilní letoun v Mošnově přistál v roce 1959, provoz letiště zajišťovaly částečně Československé aerolinie a zčásti sloužilo letiště pro vojenský útvar. Mošnovské letiště bylo také nechvalně proslulé výsadkem sovětského stíhacího bombardovacího pluku APIB v srpnu roku 1968. Obsadil jej tankový pluk a vzlétaly odtud sovětské transportní letouny An-12 a letadla Su-7B. 

Od roku 1990 bylo vojenské využití letiště ukončeno, letiště provozovala Česká správa letišť a od roku 2004 jej vlastní Moravskoslezský kraj. 

Za částku 280 milionů Kč od Moravskoslezského kraje a 40 milionů Kč od Evropské unie byla v roce 2006 dostavěna nová odletová hala. od roku 2008 je zde v provozu servisní centrum CEAM pro turbovrtulová letadla Saab 340 a některé další velkokapacitní letouny zahraničních společností.

Dnes jsou hlavními dopravci na Letišti Leoše Janáčka Ostrava České aerolinie, většinou s letadly ATR 42 a ATR 72, a pak především charteroví přepravci Travel Service, Bulgarian Air Charter, Hemus Air, Karthago Airlines a Montenegro Airlines.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Mošnov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.
Zámecká věž v Pardubicích - Zámecká věž v Pardubicích slouží jako veřejnosti přístupná rozhledna.
Radniční věž Uničov - Radniční věž v Uničově slouží jako rozhledna. Věž je vysoká 45 metrů a poskytuje velmi pěkný výhled na město a blízké okolí.
Rozhledna Bílovice nad Svitavou - Rozhledna v Bílovicích nad Svitavou je vysoká 29 metrů. Jedná se ocelovou konstrukci z roku 2021 s dřevěnými prvky, postavenou na železobetonových základech. Původní projekt z roku 2000 počítal s dřevěnou stavbou.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.