Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně byla objevena v překrásné krajině Moravského krasu Karlem Absolonem - postupně, v letech 1909 - 1933. Unikátním jeskynním systémem protéká ponorná říčka Punkva a součástí komplexu tzv. Amatérské jeskyně je i propast Macocha.

Nejznámější jeskyni v Česku navštíví každoročně zhruba 200 000 obdivovatelů 

Punkevní jeskyně je nejnavštěvovanější podzemní prostor v České republice, průměrná roční návštěvnost se pohybuje kolem 200 tisíc osob, jedná se také o jedinou jeskyni u nás, kde je možné zažít podzemní plavbu po ponorné říčce. Délka zpřístupněné trasy pro veřejnost je 1250 metrů.

Jestliže se rozhodnete do těchto zajímavých podzemních prostor zavítat, vězte, že se máte na co těšit. Prohlídkový okruh začíná v Předním dómu s obrovským čtyřmetrovým stalaktitem, se stalagnátem Salmův sloup a Zrcadlovým jezírkem. Budete pak procházet sifonem do Reichenbachova dómu a Stalagmitovou chodbou do Zadního dómu. V síni U Anděla se nachází mohutný stalagnát doplněný tzv. sintovými kůrami a záclonami a další zastávkou je po průchodu raženou chodbou dno propasti Macocha. 

Následuje podzemní plavba po Punkvě se zastavením v Masarykově dómu a plavbu zakončíte v místě vývěru říčky Punkvy na zemský povrch. Po celou dobu pohybu v podzemních prostorách budete obdivovat úžasnou scenérii krápníkové výzdoby, která tu vznikala statisíce let.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 26.1.2021
Zataženo
-1°C
-3°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1013.8hPa
Vítr: 4.7m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Středa 27.1.
Polojasno
0°C
-3°C
Čtvrtek
28.1.2021
Zataženo
0°C
-1°C
Pátek
29.1.2021
Déšť se sněhem
1°C
3°C
Sobota
30.1.2021
Zataženo
4°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Vavřinec 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.