Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně byla objevena v překrásné krajině Moravského krasu Karlem Absolonem - postupně, v letech 1909 - 1933. Unikátním jeskynním systémem protéká ponorná říčka Punkva a součástí komplexu tzv. Amatérské jeskyně je i propast Macocha.

Nejznámější jeskyni v Česku navštíví každoročně zhruba 200 000 obdivovatelů 

Punkevní jeskyně je nejnavštěvovanější podzemní prostor v České republice, průměrná roční návštěvnost se pohybuje kolem 200 tisíc osob, jedná se také o jedinou jeskyni u nás, kde je možné zažít podzemní plavbu po ponorné říčce. Délka zpřístupněné trasy pro veřejnost je 1250 metrů.

Jestliže se rozhodnete do těchto zajímavých podzemních prostor zavítat, vězte, že se máte na co těšit. Prohlídkový okruh začíná v Předním dómu s obrovským čtyřmetrovým stalaktitem, se stalagnátem Salmův sloup a Zrcadlovým jezírkem. Budete pak procházet sifonem do Reichenbachova dómu a Stalagmitovou chodbou do Zadního dómu. V síni U Anděla se nachází mohutný stalagnát doplněný tzv. sintovými kůrami a záclonami a další zastávkou je po průchodu raženou chodbou dno propasti Macocha. 

Následuje podzemní plavba po Punkvě se zastavením v Masarykově dómu a plavbu zakončíte v místě vývěru říčky Punkvy na zemský povrch. Po celou dobu pohybu v podzemních prostorách budete obdivovat úžasnou scenérii krápníkové výzdoby, která tu vznikala statisíce let.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Vavřinec 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Geopark Rudice - Geopark Rudice je muzeum v přírodě
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Letní Strana - V Rokytnici nad Jizerou (v Dolní Rokytnici) se nachází zajímavé vyhlídkové místo.
Bílá skála - Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Jizerských horách je Bílá skála, nedaleko Pasek nad Jizerou.
Šulíkova skála - Šulíkova skála je krásné vyhlídkové místo na panorama Jizerských hor.
Vyhlídka nad Desnou - Nad městem Desná, v Jizerských horách, se nachází velmi působivá vyhlídka na panorama Jizerských hor.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.