Rozhledna Kaňk

Rozhledna Kaňk patří k moderním stavbám svého druhu v České republice. Byla slavnostně otevřena 30. dubna 2013 a je jednou z mála rozhleden v Česku, která je bezbariérová.

V místech dnešní stavby vyhlídkové věže stávala kdysi dřevěná hájovna, později přestavěná na restauraci s vyhlídkou do krajiny. Svému původnímu účelu zde sloužila od roku 1895 až do druhé poloviny 50. let 20. století. Tehdy byla restaurace zrušena a objekt byl pak znovu využíván jako hájovna. 

Záměr vybudovat novou rozhlednu včetně revitalizace původní restaurace a výstavby penzionu vznikl v roce 2011. Projekt celého stavebního komplexu vytvořila společnost Silnice Čáslav-Holding a.s., byl částečně financován z tzv. Operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy a stavby se ujala humpolecká stavební společnost Status stavební a.s. 

Kamenný obklad z kyklopského zdiva vyzdobil novou vyhlídkovou věž

Rozhledna Kaňk je moderní železobetonovou konstrukcí s obkladem tzv. kamenného kyklopského zdiva, měří 30 metrů, je plně bezbariérová s vnitřním výtahem. K vyhlídkové plošině ve výšce 26 metrů nad zemí s proskleným ochozem však můžete vystoupat i po 144 schodech. Spatříte odtud jako na dlani Železné hory, Kutnou Horu a Čáslav a za dobré viditelnosti i hřeben Krkonoš a vysílač Ještěd.

Rozhledna je přístupná denně v době od 10 do 18 hodin. Je zde k dispozici kavárna a restaurace s penzionem.

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Kutná Hora 

Místa v okolí

Kostnice v Kutné Hoře - Kostnice nacházející se v Kutné Hoře je společným hrobem asi 40 000 lidí.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Kutná Hora - Kutná Hora je okresní město ve Středočeském kraji a významná městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Žije zde přibližně 22 000 obyvatel.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Klášter řádu sv. Voršily - Klášter řádu sv. Voršily se nachází v centru města Kutná Hora (Středočeský kraj). Budova je částečně přístupná po předchozí domluvě, buď se správcem kláštera, nebo s vedením gymnázia.
Vzdálenost: 3km
Kostel Panny Marie/Matky Boží na Náměti - Kostel Matky Boží na Náměti se spolu s kostelem sv. Jakuba řadí k nejstarším kamenným svatyním města Kutná Hora.
Vzdálenost: 3km
Street workout park Kutná Hora - V Kutné Hoře je vybudován velmi pěkný moderní Workout park, který je dostupný zdarma všem zájemcům po celý rok.
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Letní Strana - V Rokytnici nad Jizerou (v Dolní Rokytnici) se nachází zajímavé vyhlídkové místo.
Bílá skála - Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Jizerských horách je Bílá skála, nedaleko Pasek nad Jizerou.
Šulíkova skála - Šulíkova skála je krásné vyhlídkové místo na panorama Jizerských hor.
Vyhlídka nad Desnou - Nad městem Desná, v Jizerských horách, se nachází velmi působivá vyhlídka na panorama Jizerských hor.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.