Radeč

Radeč je nejvyšší bod Křivoklátské vrchoviny, jedná se v podstatě o 2 kilometry dlouhý skalní hřbet a skalní výchoz se zříceninou hradu Mitrvald. 

Okolí hřebene je zalesněno smrkovým lesem a je chráněno jako Přírodní park Radeč. Vyskytují se zde rostliny a živočichové, kteří obývají i sousední pohoří Brdy, z tohoto důvodu se také tomuto místu přezdívá "Severozápadní výběžek Brd".  

Hrad Mitrvald vytesaný do skály se již nedochoval

Východní část hřebene Radeč ukrývá zříceninu hradu Mitrvald, první zmínka o této kamenné stavbě je z roku 1343. Hradní komplex byl částečně vyzděný a částečně vytesaný do skály, do dnešní doby se však zachovaly pouze nepatrné zbytky zdiva. Hora Radeč je však zajímavým místem např. pro víkendový výlet, je odtud za dobré viditelnosti možné zahlédnout Krušné hory, České středohoří a pochopitelně okolní rozsáhlé Křivoklátské lesy.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.4.2021
Deštivo
13°C
6°C
Srážky: 3.4mm
Tlak: 1015.1hPa
Vítr: 1.9m/s
z západu
Zítra
Čtvrtek 22.4.
Jasno
8°C
2°C
Pátek
23.4.2021
Jasno
11°C
0°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
12°C
3°C
Neděle
25.4.2021
Polojasno
11°C
0°C

Kontakt

Adresa:
Přívětice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.