Pivovar Energon (Nový Rybník)

Pivovar Energon je součástí školicího a sportovního střediska firmy Energon s.r.o. ležícího na samotě v těsné blízkosti Nového rybníka nedaleko Dobříše. Ústřední stavbou areálu je bývalá pila, přeměněná v r. 2013 na moderní penzion s restaurací a minipivovarem.

Měděná dvounádobová varna o objemu 5 hl je dominantou zdejšírestaurace. Standardně se vaří tři druhy spodně kvašených piv – 10°, 12° a polotmavá 11°. Pivo s názvem Baštýř je nefiltrované a nepasterizované a k jeho výrobě se používá kvalitní voda, český slad, žatecký chmel a pivovarské kvasnice dovážené z Protivína. Pivo se vaří na dva rmuty, poté kvasí v kvasných kádích s víkem a dozrává v ležáckých tancích, z nichž jde pak rovnou na čep. Restaurace nabízí klasickou českou kuchyni, minutky a dobroty k pivu i vínu. Na místě lze zakoupit originální pivní suvenýry a pro zájemce je možnost domluvit prohlídku pivovaru s výkladem a degustací. Areál penzionu nabízí široké sportovní vyžití, najdeme zde hřiště na plážový volejbal, tenisové kurty, stolní tenis i dětské hřiště. Penzion navíc sousedí s koňským rančem zajišťujícím výuku jízdy na koních.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Obořiště 
Web: Pivovar Energon (Nový Rybník)
Email: penzion@novyrybnik.com
Telefon: +420 318 523 562

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz