Pivovar Chodovar (Chodová Planá)

Pivovar v Chodové Plané vznikl již na počátku 17. století, avšak první písemná zmínka o něm pochází až ze století následujícího. Tento pivovar r. 1861 pohltil požár, proto nechal majitel panství hrabě Berchem postavit nový areál pivovaru v tehdy moderním novogotickém slohu, který se dochoval dodnes.

Po druhé světové válce byl Chodovar znárodněn a postupně se stal součástí několika národních podniků. Po r. 1989 vystoupil pivovar ze skupiny Plzeňského Prazdroje a byl privatizován. V současné době se jedná o rodinný pivovar, který vaří několik druhů piv a provozuje vlastní sladovnu. Zároveň stáčí pod značkou Il-Sano přírodní železitou kyselku vyvěrající v údolí Kosího potoka. Ve znaku pivovaru najdeme bílého psa Albiho, ke kterému se váže pověst o založení pivovaru. V budově bývalé sladovny se dnes nachází stylová restaurace a wellness hotel s pivními lázněmi.Pod areálem Chodovaru se rozkládají ve skále tesané sklepy přístupné 40 m dlouhou chodbou. Byla do nich umístěna stylová pivnice, malá pivovarská expozice a recepce. Na recepci začínají pravidelné prohlídky pivovarského provozu zakončené ochutnávkou piva z pivovarské kašny.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Chodová Planá 
Web: Pivovar Chodovar (Chodová Planá)
Email: chodovar@chodovar.cz
Telefon: +420 374 611 612

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Workout park Planá u Tachova - V Plané u Tachova je k dispozici široké veřejnosti velmi pěkné venkovní cvičiště zdarma.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Fajmonova lípa - Vyhlídka Fajmonova lípa je v podstatě vyhlídkový chodník, který napodobuje Stezky v oblacích. 
Vyhlídka na starém vodojemu Brodská - Bývalý vodojem se v roce 2013 proměnil na vyhlídkovou věž, odkud můžete nerušeně pozorovat blízké okolí Českomoravské vrchoviny a město Ždírec nad Doubravou.
Červená věž v Litomyšli - Červená věž je součástí Muzea restaurování a historických technologií, které tu bylo zřízeno na počátku devadesátých let. 
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.