Černokostelecký zájezdní pivovár (Kostelec nad Černými Lesy)

Historie vaření piva v Kostelci nad Černými Lesy sahá do r. 1489, kdy obec získala právo várečné. K r. 1558 je v pramenech zmiňován vrchnostenský pivovar existující až do 1. pol. 19. stol. Největšího rozkvětu dosáhl pivovar za majitelky černokosteleckého zboží Marie Terezie z Liechtensteinu, kdy jeho produkce dosáhla přes 7000 hl piva za rok.

Po požáru vrchnostenského pivovaru v r. 1836 byl na severním okraji města postaven současný pivovar, který před první světovou válkou dosáhl výstavu 25 000 h. Během války výstav piva klesl v r. 1924 zakoupila pivovar nově vzniklá akciová společnost a zmodernizovala jej. Druhá světová válka způsobila kritický nedostatek surovin a vaření piva bylo pozastaveno. Po válce byl pivovar znárodněn a přiřazen k podniku Středočeské pivovary. Jeho provoz byl ukončen v r. 1987.  Zchátralý objekt pivovaru koupila v r. 2001 společnost Dej Bůh štěstí a vytvořila zde pivovarské muzeum, zájezdní hostinec ve stylu první republiky a ubytovací zařízení. Do konce r. 2016 by mělo být obnoveno i vaření vlastního piva. Zatím pivovar nabízí zlatavý mok různých českých minipivovarů.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 25.10.2020
Jasno
16°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1012hPa
Vítr: 2.4m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Pondělí 26.10.
Polojasno
13°C
9°C
Úterý
27.10.2020
Polojasno
8°C
5°C
Středa
28.10.2020
Polojasno
12°C
7°C
Čtvrtek
29.10.2020
Deštivo
10°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Kostelec nad Černými lesy 
Web: Černokostelecký zájezdní pivovár (Kostelec nad Černými Lesy)
Email: spravce@pivovarkostelec.cz
Telefon: +420 774 533 672

Místa v okolí

Kostelec nad Černými lesy - Malé městečko s více jak třemi tisíci obyvatel ležící asi 35 km východně od Prahy je známé především svou tradicí výroby keramiky.
Vzdálenost: 1km
Svatbín - Svatbín je osada, která spadá pod město Kostelec nad Černými lesy. Nachází se v okrese Praha-východ. V Současné době má 185 obyvatel.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.