Ski areál Hlinsko

Překrásný, malebný kraj Českomoravské vysočiny ukrývá ve svém srdci městečko Hlinsko a na jeho okraji se podařilo vybudovat docela unikátní a především velmi významné a vyhledávané středisko sjezdového lyžování.

Webkamery

Areál sestává ze tří sjezdovek různých obtížností, od modré až po černou, jejichž délky se pohybují v rozmezí od 250 do 470 metrů. Nechybí tu ani dětský pozvolný svah s vlastním lanovým vlekem. Lyžaře obsluhuje dvoumístný kotvový vlek a teleskopický vlek typu Poma, přičemž kotva vede v horní části po mostě nad místní hlavní komunikací.

O lyžování v Hlinsku je obrovský zájem a tak už řada lyžařů sleduje informace na internetu a webové kamery v areálu, kde se dá dobře sledovat stav vysněžování svahů technickým sněhem. Toho se obvykle podaří vyrobit dostatek pro celou zimní sezónu.

Samozřejmostí je v Hlinsku osvětlení pro večerní lyžování, lyžařská škola a dětská školička a rovněž půjčovna lyží. Parkování je zde samozřejmě bezplatné a občerstvení je zajištěno ve vytápěné budově přímo u vleku.

Aktualní informace

Teplota: -2°C
Provoz: mimo provoz
Sníh: -
Vleků v provozu: 0/4
Podrobné info:České-Sjezdovky.cz

Mapa okolí

zvětšit

Otevírací doba

Pondělí8:30 - 20:00
Úterý8:30 - 20:00
Středa8:30 - 20:00
Čtvrtek8:30 - 20:00
Pátek8:30 - 20:00
Sobota8:30 - 20:00
Neděle8:30 - 17:00
Svátky8:30 - 17:00

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 1.12.2020
Polojasno
-1°C
-4°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.1hPa
Vítr: 6.3m/s
z jihu
Zítra
Středa 2.12.
Polojasno
0°C
-3°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
-1°C
0°C
Pátek
4.12.2020
Zataženo
2°C
3°C
Sobota
5.12.2020
Jasno
6°C
7°C

Kontakt

Adresa:
SKI KLUB Hlinsko, Husova 69
Hlinsko 
Web: Ski areál Hlinsko
Email: ski.hlinsko@centrum.cz
Telefon: 724 701 000

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Workout Park Hlinsko - Workout Park Hlinsko se nachází v parku Drachtinka (ulice U Drachtinky 1307) v severní části města.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Penzion Stanský mlýn - Penzion se nachází ve Východních Čechách na Českomoravské vrchovině, na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů, nedaleko Hlinska v Čechách. Mlýn leží na malebném místě a jak už to tak u mlýnů bývá - v údolí řeky, v tomto případě Chrudimky, na dohled od posledních chaloupek obce Stan, takže téměř na samotě.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.