Ski areál Hlinsko

Překrásný, malebný kraj Českomoravské vysočiny ukrývá ve svém srdci městečko Hlinsko a na jeho okraji se podařilo vybudovat docela unikátní a především velmi významné a vyhledávané středisko sjezdového lyžování.

Webkamery

Areál sestává ze tří sjezdovek různých obtížností, od modré až po černou, jejichž délky se pohybují v rozmezí od 250 do 470 metrů. Nechybí tu ani dětský pozvolný svah s vlastním lanovým vlekem. Lyžaře obsluhuje dvoumístný kotvový vlek a teleskopický vlek typu Poma, přičemž kotva vede v horní části po mostě nad místní hlavní komunikací.

O lyžování v Hlinsku je obrovský zájem a tak už řada lyžařů sleduje informace na internetu a webové kamery v areálu, kde se dá dobře sledovat stav vysněžování svahů technickým sněhem. Toho se obvykle podaří vyrobit dostatek pro celou zimní sezónu.

Samozřejmostí je v Hlinsku osvětlení pro večerní lyžování, lyžařská škola a dětská školička a rovněž půjčovna lyží. Parkování je zde samozřejmě bezplatné a občerstvení je zajištěno ve vytápěné budově přímo u vleku.

Aktualní informace

Teplota: 1°C
Provoz: mimo provoz
Sníh: -
Vleků v provozu: 0/4
Podrobné info:České-Sjezdovky.cz

Mapa okolí

zvětšit

Otevírací doba

Pondělí8:30 - 20:00
Úterý8:30 - 20:00
Středa8:30 - 20:00
Čtvrtek8:30 - 20:00
Pátek8:30 - 20:00
Sobota8:30 - 20:00
Neděle8:30 - 17:00
Svátky8:30 - 17:00

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 28.2.2021
Jasno
5°C
-1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1035.1hPa
Vítr: 1.9m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Pondělí 1.3.
Skoro jasno
5°C
-2°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
10°C
1°C
Středa
3.3.2021
Jasno
12°C
4°C
Čtvrtek
4.3.2021
Deštivo
11°C
1°C

Kontakt

Adresa:
SKI KLUB Hlinsko, Husova 69
Hlinsko 
Web: Ski areál Hlinsko
Email: ski.hlinsko@centrum.cz
Telefon: 724 701 000

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Workout Park Hlinsko - Workout Park Hlinsko se nachází v parku Drachtinka (ulice U Drachtinky 1307) v severní části města.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Penzion Stanský mlýn - Penzion se nachází ve Východních Čechách na Českomoravské vrchovině, na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů, nedaleko Hlinska v Čechách. Mlýn leží na malebném místě a jak už to tak u mlýnů bývá - v údolí řeky, v tomto případě Chrudimky, na dohled od posledních chaloupek obce Stan, takže téměř na samotě.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.