Ski areál Harrachov - Amálka

Lyžařský areál Amálka je sice menší nenápadný areálek v Harrachově – Ryžovišti, ale je velice populární a oblíbený.

Nedaleko odtud se nachází překrásné Mumlavské vodopády a okolí této zadní části Harrachova má nepochybně své kouzlo. Z druhé strany kopce Studená (Studenov) se rozléhá další zajímavé krkonošské středisko – Rokytnice nad Jizerou a z vrcholu amálské sjezdovky jsou opravdu zajímavé, úchvatné výhledy do krajiny.

Areál Amálka disponuje jednou sjezdovou tratí střední (červené) obtížnosti, kterou obsluhuje teleskopický vlek o délce 400 metrů. Sjezdovka je vysněžována technickým sněhem a vzhledem ke své výhodné poloze (orientace na východ a nadmořská výška zhruba 750 metrů) se zde sníh udrží zpravidla od prosince až do března. Sjezdovka je přehledná, rovná a široká a uspokojí rekreační i náročné lyžaře.

Ve středisku nechybí ani lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení a velmi působivé a oblíbené je tu večerní lyžování. Krásný výhled do spoře osvětlené krajiny si určitě nenechte ujít.

Aktualní informace

Teplota: -3°C
Provoz: mimo provoz
Sníh: -
Vleků v provozu: 0/1
Podrobné info:České-Sjezdovky.cz

Mapa okolí

zvětšit

Otevírací doba

Pondělí8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Úterý8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Středa8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Čtvrtek8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Pátek8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Sobota8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Neděle8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Svátky8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 13.12.2019
Mlha
-2°C
-2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 986.2hPa
Vítr: 7.5m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Sobota 14.12.
Sněžení
1°C
1°C
Neděle
15.12.2019
Déšť
2°C
4°C
Pondělí
16.12.2019
Zataženo
5°C
4°C
Úterý
17.12.2019
Zataženo
8°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Skiareál Amálka
Harrachov 
Web: Ski areál Harrachov - Amálka
Email: jpksport@hr.bon.cz
Telefon: 481 529 635

Místa v okolí

Ski areál Harrachov - Čertova hora - Lyžařský areál Harrachov je jedním z nejnavštěvovanějších zimních středisek v republice. Městečko Harrachov je však velmi půvabným a lákavým místem pro trávení dovolené i v jiná roční období, je zajímavým výchozím místem pro turistické výšlapy, pro cyklovýlety a rodinné dovolené v klidném prostředí západních Krkonoš.
Vzdálenost: 1km
Ski areál Harrachov - Zákoutí - Lyžařský areál Harrachov Zákoutí se řadí k menším střediskům sjezdového lyžování, převážně se orientuje na výuku lyžování a dětskou lyžařskou školičku.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Rokytnice nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou je dnes atraktivním místem pro lyžaře, turisty, cyklisty, rodiny s dětmi a rekreanty všech věkových kategorií. Významné krkonošské letovisko zaznamenalo pronikavý rozvoj zejména za posledních 15 let.
Vzdálenost: 4km
Muzeum skla Harrachov - Muzeum skla v Harrachově, v okrese Semily je součástí místní sklárny.
Vzdálenost: 4km
Ski areál Rokytnice nad Jizerou - Studenov - V Rokytnici nad Jizerou si můžete zalyžovat v několika na sobě nezávislých areálech a Studenov je jedním z nich.
Vzdálenost: 4km
Ski areál Rokytnice nad Jizerou - Horní Domky - V Rokytnici nad Jizerou si výborně zalyžujete v několika na sobě nezávislých areálech (Studenov, Modrá Hvězda, Bahýnka, Skiservis Udatný, Zlatá podkova, Pařez) a patří sem pochopitelně i nejrozsáhlejší areál Horní Domky. Rokytnice nad Jizerou je jedno z nejrozlehlejších horských městeček v republice, musíte zdolat vzdálenost zhruba 6 kilometrů, abyste zakotvili v Horní Rokytnici v areálu pod lanovkou na Lysou horu.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rybník Posměch - Rybník Posměch založil pravděpodobně Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Byl součástí panství Rožmberků.
Rybník Blato - Rybník Blato je jeden z mnoha rybníků využívaných pro chov ryb v CHKO Třeboňsko. Najdete jej nedaleko obce Žíteč u Chlumu u Třeboně. 
Purkrabský rybník - Purkrabský rybník se datuje od roku 1541. Jeho zakladatelem byl rybníkář Mikuláš Ruthard z Malešova.
Ratmírovský rybník - Ratmírovský rybník patří k nejstarším v Čechách, byl vybudován zhruba v polovině 13. století zásluhou Řádu německých rytířů. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.