Ski areál Harrachov - Amálka

Lyžařský areál Amálka je sice menší nenápadný areálek v Harrachově – Ryžovišti, ale je velice populární a oblíbený.

Nedaleko odtud se nachází překrásné Mumlavské vodopády a okolí této zadní části Harrachova má nepochybně své kouzlo. Z druhé strany kopce Studená (Studenov) se rozléhá další zajímavé krkonošské středisko – Rokytnice nad Jizerou a z vrcholu amálské sjezdovky jsou opravdu zajímavé, úchvatné výhledy do krajiny.

Areál Amálka disponuje jednou sjezdovou tratí střední (červené) obtížnosti, kterou obsluhuje teleskopický vlek o délce 400 metrů. Sjezdovka je vysněžována technickým sněhem a vzhledem ke své výhodné poloze (orientace na východ a nadmořská výška zhruba 750 metrů) se zde sníh udrží zpravidla od prosince až do března. Sjezdovka je přehledná, rovná a široká a uspokojí rekreační i náročné lyžaře.

Ve středisku nechybí ani lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení a velmi působivé a oblíbené je tu večerní lyžování. Krásný výhled do spoře osvětlené krajiny si určitě nenechte ujít.

Aktualní informace

Teplota: 8°C
Provoz: mimo provoz
Sníh: -
Vleků v provozu: 0/1
Podrobné info:České-Sjezdovky.cz

Mapa okolí

zvětšit

Otevírací doba

Pondělí8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Úterý8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Středa8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Čtvrtek8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Pátek8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Sobota8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Neděle8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00
Svátky8:30 - 17:00 a 18:30 - 21:00

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 19.10.2019
Polojasno
13°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1013.4hPa
Vítr: 2m/s
z jiho-východu
Zítra
Neděle 20.10.
Jasno
15°C
12°C
Pondělí
21.10.2019
Polojasno
18°C
11°C
Úterý
22.10.2019
Jasno
13°C
7°C
Středa
23.10.2019
Skoro jasno
16°C
12°C

Kontakt

Adresa:
Skiareál Amálka
Harrachov 
Web: Ski areál Harrachov - Amálka
Email: jpksport@hr.bon.cz
Telefon: 481 529 635

Místa v okolí

Ski areál Harrachov - Čertova hora - Lyžařský areál Harrachov je jedním z nejnavštěvovanějších zimních středisek v republice. Městečko Harrachov je však velmi půvabným a lákavým místem pro trávení dovolené i v jiná roční období, je zajímavým výchozím místem pro turistické výšlapy, pro cyklovýlety a rodinné dovolené v klidném prostředí západních Krkonoš.
Vzdálenost: 1km
Ski areál Harrachov - Zákoutí - Lyžařský areál Harrachov Zákoutí se řadí k menším střediskům sjezdového lyžování, převážně se orientuje na výuku lyžování a dětskou lyžařskou školičku.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Rokytnice nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou je dnes atraktivním místem pro lyžaře, turisty, cyklisty, rodiny s dětmi a rekreanty všech věkových kategorií. Významné krkonošské letovisko zaznamenalo pronikavý rozvoj zejména za posledních 15 let.
Vzdálenost: 4km
Muzeum skla Harrachov - Muzeum skla v Harrachově, v okrese Semily je součástí místní sklárny.
Vzdálenost: 4km
Ski areál Rokytnice nad Jizerou - Studenov - V Rokytnici nad Jizerou si můžete zalyžovat v několika na sobě nezávislých areálech a Studenov je jedním z nich.
Vzdálenost: 4km
Ski areál Rokytnice nad Jizerou - Horní Domky - V Rokytnici nad Jizerou si výborně zalyžujete v několika na sobě nezávislých areálech (Studenov, Modrá Hvězda, Bahýnka, Skiservis Udatný, Zlatá podkova, Pařez) a patří sem pochopitelně i nejrozsáhlejší areál Horní Domky. Rokytnice nad Jizerou je jedno z nejrozlehlejších horských městeček v republice, musíte zdolat vzdálenost zhruba 6 kilometrů, abyste zakotvili v Horní Rokytnici v areálu pod lanovkou na Lysou horu.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Studánka u čuráčka - Na okraji Přírodního parku Sovinecko, nedaleko Rýmařova, vyvěrá spodní pramen, jehož název stojí za pozornost.
Spolský rybník - Spolský rybník vznikl v roce 1372. O dvě století později byl na žádost rožmberského regenta Jakuba Krčína přebudován a měl sloužit pro zachycení povodňové vody, která na Spolském potoce proudila do rybníka Svět. Oba rybníky jsou i dnes vzájemně propojeny.
Vlkovický rybník - Vlkovický rybník byl založen již na konci 14. století, je tedy jedním z nejstarších rybníků v Čechách. Založil jej pravděpodobně jistý Jan Tožic z Tožic. Jeho rozloha je 105 hektarů.
Rybník Rod - Rybník Rod je jeden z nejvýznamnějších vodních zdrojů Nadějské rybniční soustavy nedaleko Veselí nad Lužnicí. Rozkládá se na rozloze necelých 36 hektarů podél pravého břehu řeky Lužnice, zhruba 200 metrů od vlakové zastávky Frahelž.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.