Ski areál Říčky v O.h.

Skiareál Říčky je špičkové moderní středisko sjezdového lyžování v Orlických horách. Vzhledem ke své výhodné poloze, velmi kvalitnímu zasněžovacímu systému a vynikajícím službám lze Říčky považovat za jeden z nejlepších lyžařských areálů v České republice.

Webkamery

Na své si tu přijde většina zájemců o lyžování. Pro náročné sportovce je určena černá trať Slalomka, středně těžká sjezdovka červené obtížnosti (dlouhá 1200 metrů) se jmenuje Sjezdovka, a pak je tu ještě červená kratší sjezdovka Můstek a modrá velmi oblíbená 1500 metrů dlouhá sjezdovka Loučky. Pro nejmenší lyžaře je vyhrazena tzv. Bobíkova výcviková louka s pojízdným pásem.

Návštěvníky střediska přepravuje moderní sedačková lanovka (4sedačka Orlická dráha) a v případě vytíženosti lanovky je v provozu i vlek Tatrapoma. Pro potřeby lyžařské školy slouží pojízdný koberec.

Středisko se může pochlubit také půjčovnou lyžařského vybavení, skiservisem, restaurací, skibarem, několika stánky a stanem Igloo. Provozuje se zde v některé dny i večerní lyžování (v pátek a v sobotu na sjezdovce Můstek) a parkování je pochopitelně bezplatné.

Aktualní informace

Teplota: -3°C
Provoz: mimo provoz
Sníh: -
Vleků v provozu: 0/4
Podrobné info:České-Sjezdovky.cz

Mapa okolí

zvětšit

Otevírací doba

Pondělí8:00 - 16:00
Úterý8:00 - 16:00
Středa8:00 - 16:00
Čtvrtek8:00 - 16:00
Pátek8:00 - 16:00 a 17:00 - 20:00
Sobota8:00 - 16:00 a 17:00 - 20:00
Neděle8:00 - 16:00
Svátky8:00 - 16:00

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 10.12.2019
Skoro jasno
1°C
-3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1023.7hPa
Vítr: 2.7m/s
z severo-západu
Zítra
Středa 11.12.
Polojasno
0°C
-5°C
Čtvrtek
12.12.2019
Zataženo
-3°C
-2°C
Pátek
13.12.2019
Sněžení
-3°C
-1°C
Sobota
14.12.2019
Sněžení
0°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Ski centrum 239
Říčky v Orlických horách 
Web: Ski areál Říčky v O.h.
Email: info@skiricky.cz
Telefon: 494 595 559

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Ski areál Zdobnice - Středisko Zdobnice se nachází v Orlických horách poblíž města Rychnov nad Kněžnou. Ski areál je bohatě vybaven. Každý si tak přijde na své.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Penzion Severák - Penzion s celoročním provozem se nachází v Orlických horách asi 2 km od centra Rokytnice v Orl.h., 4 km od Skicentra Říčky.
Vzdálenost: 5km
Ski areál Rokytnice v O.h. - Zimní středisko Rokytnice v O.h. se nachází v Orlických horách poblíž města Ústí nad Orlicí v okrese Ústí nad Orlicí. Areál je nadstandartně vybaven. Každý si tak přijde na své.
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rybník Posměch - Rybník Posměch založil pravděpodobně Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Byl součástí panství Rožmberků.
Rybník Blato - Rybník Blato je jeden z mnoha rybníků využívaných pro chov ryb v CHKO Třeboňsko. Najdete jej nedaleko obce Žíteč u Chlumu u Třeboně. 
Purkrabský rybník - Purkrabský rybník se datuje od roku 1541. Jeho zakladatelem byl rybníkář Mikuláš Ruthard z Malešova.
Ratmírovský rybník - Ratmírovský rybník patří k nejstarším v Čechách, byl vybudován zhruba v polovině 13. století zásluhou Řádu německých rytířů. 

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Maxant - Hotel Maxant je rodinný wellness hotel ve Frymburku na Lipně, který kromě ubytování nabízím i široký výběr wellness služeb.V restauraci si můžete pochutnat nejenom na tradiční české kuchyni, ale i čerstvých rybách. Odpolední kávu si můžete dát v hotelové cukrárně.
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.