Rozhledna Onen Svět (Langova rozhledna)

Rozhledna Onen Svět, nazývaná též Langova rozhledna, je celodřevěná vyhlídková věž vysoká 15 metrů. Sestává ze 4 pater, z nejvyššího patra je panoramatický výhled do krajiny v úhlu přibližně 330 stupňů. Rozhledna byla postavena v roce 2001 a nese jméno podle obdivovatele zdejší krajiny, Ing. Langa. 

Rozhledna s restaurací vhodná i pro svatby a oslavy

Z vyhlídky, kam směřuje 47 schodů, spatříte oblast Středního Povltaví, Brdy, Orlickou přehradu a zámek Orlík nad Vltavou, panorama Šumavy a Novohradských hor a Středočeskou pahorkatinu. Přímo k rozhledně je možné se dopravit i autem a jsou zde k dispozici 3 menší parkoviště. Rozhledna s restaurací může posloužit i jako místo pro romantickou večeři nebo dokonce pro netradiční svatební obřad.

V roce 2006 byla rozhledna opravena a opatřena novým impregnačním nátěrem. V přízemí byla postavena výstavní místnost.

 

Vstupné:

dospělí 30 Kč

děti do 15 let 20 Kč

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.10.2020
Polojasno
12°C
8°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.7hPa
Vítr: 3.1m/s
z jihu
Zítra
Čtvrtek 22.10.
Zataženo
15°C
10°C
Pátek
23.10.2020
Zataženo
14°C
10°C
Sobota
24.10.2020
Skoro jasno
15°C
6°C
Neděle
25.10.2020
Polojasno
15°C
10°C

Kontakt

Adresa:
Kovářov 
Web: Rozhledna Onen Svět (Langova rozhledna)
Email: info@onensvet.com

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Daniela Hacmacová - Půjčovna nabízí lodě na Orlíku.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Rekreační středisko (kemp) Radava - Rekreační středisko Radava na břehu Orlické přehrady je ideálním místem pro rekreační pobyt víkendový, prázdninový nebo dovolenkový.
Vzdálenost: 6km
Kemp Popelíky - Kemp Popelíky u Orlické přehrady byl vybudován na pravém břehu, nedaleko od přehradní hráze u osady Přední Chlum.
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.