Rozhledna Hraniční vrch

Unikátní 25 metrů vysoká rozhledna se 149 schody postavená ze dvou vysílacích věží v roce 2011 jen pár metrů od státní hranice s Polskem. Rozhledna se nachází nedaleko Města Albrechtice.

Město Albrechtice se stalo v roce 2016 majitelem dvou ocelověží postavených původně za účelem přenosu signálu Telefóniky O2. Věže se již delší dobu nevyužívaly a tak se rozhodovalo o jejich demolici. Po několika jednáních přistoupilo O2 na nabídku města, věže odprodalo za symbolickou cenu 1000 Kč a bylo nakonec rozhodnuto přestavět je na rozhlednu.

S vynaložením minimálních nákladů tak mohla vzniknout rozhledna originální koncepce se dvěma vyhlídkovými plošinami propojenými ve výšce 25 metrů nad zemí ocelovou lávkou.

 

Začal kolotoč jednání, jak a kde získat potřebných 6 mil. Kč na realizaci. Největší možnost nabízel Operační program příhraniční spolupráce ČR-PL 2007-2013, kde byla možnost získání až 90% dotace. Podmínkou tohoto projektu však bylo vytvoření podobného projektu i na Polské straně. Partněři se našli dokonce dva a díky této iniciativě Města Albrechtic tak v pohraničí vznikly dokonce 3 nové turistické cíle.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Město Albrechtice 

Místa v okolí

Rozcestník k rozhledně Hraniční Vrch - Rozcestník přímo na státní hranici s Polskem nedaleko Města Albrechtice. U rozcestníku je dřevěné schodiště vedoucí na cestu k rozhledně Hraniční vrch. Dál vás čeká jen náročná cesta do prudkého kopce.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Ski areál Vraclávek - Skiareál Vraclávek - to je především poklidné lyžování na pozvolném svahu.
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Gbely (Ostrý vrch) - Rozhledna Ostrý vrch je zděná stavba vyhlídkové věže s dřevěnou zastřešenou nástavbou.
Rozhledna Skalica - Rozhledna Skalica je součástí přístaviště Baťova kanálu. Jedná se o dřevěnou vyhlídkovou věž se 45 schody.
Rozhledna Šumárnik - Rozhledna Šumárnik je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídky, která však poskytuje krásný výhled do krajiny.
Rozhledna Žalostná - Rozhledna Žalostná je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídkové věže se sedlovou stříškou.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.