Rozhledna Hraniční vrch

Unikátní 25 metrů vysoká rozhledna se 149 schody postavená ze dvou vysílacích věží v roce 2011 jen pár metrů od státní hranice s Polskem. Rozhledna se nachází nedaleko Města Albrechtice.

Město Albrechtice se stalo v roce 2016 majitelem dvou ocelověží postavených původně za účelem přenosu signálu Telefóniky O2. Věže se již delší dobu nevyužívaly a tak se rozhodovalo o jejich demolici. Po několika jednáních přistoupilo O2 na nabídku města, věže odprodalo za symbolickou cenu 1000 Kč a bylo nakonec rozhodnuto přestavět je na rozhlednu.

S vynaložením minimálních nákladů tak mohla vzniknout rozhledna originální koncepce se dvěma vyhlídkovými plošinami propojenými ve výšce 25 metrů nad zemí ocelovou lávkou.

 

Začal kolotoč jednání, jak a kde získat potřebných 6 mil. Kč na realizaci. Největší možnost nabízel Operační program příhraniční spolupráce ČR-PL 2007-2013, kde byla možnost získání až 90% dotace. Podmínkou tohoto projektu však bylo vytvoření podobného projektu i na Polské straně. Partněři se našli dokonce dva a díky této iniciativě Města Albrechtic tak v pohraničí vznikly dokonce 3 nové turistické cíle.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 18.10.2019
Skoro jasno
17°C
12°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1015hPa
Vítr: 5.1m/s
z jiho-jiho-západu
Zítra
Sobota 19.10.
Zataženo
17°C
14°C
Neděle
20.10.2019
Skoro jasno
18°C
15°C
Pondělí
21.10.2019
Polojasno
21°C
14°C
Úterý
22.10.2019
Zataženo
15°C
11°C

Kontakt

Adresa:
Město Albrechtice 

Místa v okolí

Rozcestník k rozhledně Hraniční Vrch - Rozcestník přímo na státní hranici s Polskem nedaleko Města Albrechtice. U rozcestníku je dřevěné schodiště vedoucí na cestu k rozhledně Hraniční vrch. Dál vás čeká jen náročná cesta do prudkého kopce.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Ski areál Vraclávek - Skiareál Vraclávek - to je především poklidné lyžování na pozvolném svahu.
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Studánka u čuráčka - Na okraji Přírodního parku Sovinecko, nedaleko Rýmařova, vyvěrá spodní pramen, jehož název stojí za pozornost.
Spolský rybník - Spolský rybník vznikl v roce 1372. O dvě století později byl na žádost rožmberského regenta Jakuba Krčína přebudován a měl sloužit pro zachycení povodňové vody, která na Spolském potoce proudila do rybníka Svět. Oba rybníky jsou i dnes vzájemně propojeny.
Vlkovický rybník - Vlkovický rybník byl založen již na konci 14. století, je tedy jedním z nejstarších rybníků v Čechách. Založil jej pravděpodobně jistý Jan Tožic z Tožic. Jeho rozloha je 105 hektarů.
Rybník Rod - Rybník Rod je jeden z nejvýznamnějších vodních zdrojů Nadějské rybniční soustavy nedaleko Veselí nad Lužnicí. Rozkládá se na rozloze necelých 36 hektarů podél pravého břehu řeky Lužnice, zhruba 200 metrů od vlakové zastávky Frahelž.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.