Rozhledna Ježník

Rozhledna se nachází na Kopci Vyhlídka nedaleko Krnova. Trámová konstrukce s celkovou výškou 17,5 m a vyhlídkovou plošinou ve výšce 13,5 m poskytuje úžasný výhled na krajinu v okolí.

Z dochovaných historických pramenů vyplývá, že se jedná v pořadí již o třetí takovou stavbu na stejném místě. První rozhledna zde byla otevřena již v roce 1893 horským spolkem za finanční podpory knížete Liechtensteina, majitele rozsáhlých pozemků v okolí, a města Krnova, které zdarma poskytlo stavební materiál.

V prvních letech byl o rozhlednu obrovský zájem, pak ale byla otevřena bližší rozhledna na Cvilíně a tato stavba začala chátrat a musela být stržena.

Druhá rozhledna byla otevřena v roce 1934 a měla prakticky stejnou podobu jako ta předchozí. Během druhé světové války však nebyly prostředky na její údržbu a značně zchátrala. Definitivně zanikla začátkem 70. let.

Dnešní podoba rozhledny

Na přelomu tisíciletí bylo rozhodnuto o obnově rozhledny v její historické podobě. Původní dokumentace se však nedochovala a tak byl projekt vypracován pouze na základě dochovaných fotografií a zbytků původní konstrukce. Výstavba začala v dubnu 2001 a v září byla rozhledna slavnostně otevřena.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Krnov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Ski areál Vraclávek - Skiareál Vraclávek - to je především poklidné lyžování na pozvolném svahu.
Vzdálenost: 8km
Rozcestník k rozhledně Hraniční Vrch - Rozcestník přímo na státní hranici s Polskem nedaleko Města Albrechtice. U rozcestníku je dřevěné schodiště vedoucí na cestu k rozhledně Hraniční vrch. Dál vás čeká jen náročná cesta do prudkého kopce.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz